Neofitu: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2 seçenek var: DİSİ ile ülkenin istikrarı veya bugünkü muhalefet ve yıkım.

DİSİ Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı adayı Averof Neofitu, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2 seçenek bulunduğunu ve bu seçeneklerin DİSİ ile ülkenin istikrarı veya bugünkü muhalefet ve yıkım olduğunu söyledi. AKEL Genel Sekreteri’nin ülkenin itibarıyla ilgili yaptığı açıklamaları yorumlayarak, bir devletin itibarının ne kadar önemli olduğu konusunda hemfikir olduğunu belirtti. Neofitu ‘2013’e bize iflasın eşiğinde itibardan yoksun bir ülke teslim ettiklerinde ne kadar kürek çektiğimizi biz biliyoruz’ dedi. DİSİ Başkanı, Limasol mitingi çerçevesinde yaptığı konuşmada, DİSİ hükümetinin ekonomiyi sağlam temellere oturttuğunu söyledi ve uluslararası gelişmeler sebebiyle yaklaşan küresel ekonomik kriz çerçevesinde vatandaşların önünde bulunan seçeneklerin net olduğu konusunda uyarı yaptı. Averof Neofitu, Andreas Mavroyannis’in adaylığıyla ilgili olarak, Stefanos Stefanu’nun Kıbrıs sorununu mezara gömdüğü için DİSİ hükümetini suçladığına ve sonra DİSİ hükümetinin ve Nikos Anastasiadis’in müzakerecisini Cumhurbaşkanı adayı olarak seçtiklerine dikkat çekti. Neofitu başka yorum yapmadan bu konuyu bu noktada bıraktığını ifade etti.

Son Güncelleme: 05 Haziran 2022 - 16:33

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand