Ulusal Konsey toplantısında Kıbrıs sorunu Ukrayna’daki savaşın etkileri ve reformlar görüşülecek.

Yarın yapılacak Ulusal Konsey toplantısının gündeminde Kıbrıs sorunu, Ukrayna’daki savaşın etkileri ve hükümetin teşvik ettiği reformlar yer alacak. Cumhurbaşkanı Anastasiadis, siyasi parti liderlerini Kıbrıs sorununda yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendireceğini açıkladı ve Ukrayna’daki savaşın etkilerine değinerek, siyasi liderlerin savaş sonrası küresel ekonomik krizle eşit derecede ilgilendiğini memnuniyetle tespit ettiğini belirtti. Ayrıca ülkenin Kalkınma ve Dayanıklılık fonunda sağlanan yardımları alabilmesi için ulusal konseyin, yasaların ve kurumların daha modern hale getirilmesine yönelik konuları ele alacağını kaydetti. Önümüzdeki hafta Brüksel’de yapılacak olan Avrupa Birliği zirve toplantısına değinerek, önceliklerin Ukrayna’daki savaşa, enflasyon yönelimlerine ayrıca enerji ve gıda krizine odaklandığını ifade etti. Ancak Kıbrıs’ın 48 ​​yıldır revizyonist bir gücün işgali altında olduğunu ve uluslararası hukuka karşı olan keyfi eylemlere maruz kaldığını Avrupalı ortaklara bir kez daha hatırlatacağının altını çizdi.

Son Güncelleme: 19 Haziran 2022 - 16:08

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand