Mitsotakis, zirve toplantısının sonuç metninde, Türkiye’ye karşı sert bir uyarının özet olarak dahil edilmesini isteyecek.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis,23 ve 24 Haziran’da Brüksel’de yapılacak olan zirve toplantısının sonuç metninde, Türkiye’ye karşı sert bir uyarının özet olarak dahil edilmesini isteyecek. Zirve öncesinde Cuma günü Mitsotakis Kıbrıs’a ziyaret gerçekleştirecek ve Türkiye’nin provokasyonlarının yanı sıra Ankara tarafından Kıbrıs sorununun çözüm çerçevesiyle ilgili öne sürülen revizyonist tezler hakkında görüşecek. Ayrıca Türkiye’nin artan saldırganlığıyla başa çıkma çerçevesinde Yunanistan Silahlı Kuvvetleri özellikle havacılık alanında olmak üzere tüm Yunanistan’da tatbikatlar yapmaya başladı. Yarın Astipalea, Tilos ve Rodos adaları arasındaki bölgede havacılık tatbikatı yapılacak. 16 Haziran’da Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin Ay Stratis’teki tatbikatı gerçekleştirilecek.

Son Güncelleme: 13 Haziran 2022 - 10:11

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand