Çavuşoğlu'nun yeni yasa dışı ziyaretin gündeminde sözde mali işbirliği protokolü, Maraş’taki durum ve Kıbrıs sorunu olacak

Türkiye Dışişleri Bakanı’nın işgal bölgelerine gerçekleştirdiği yeni yasa dışı ziyaretin gündeminde Türkiye ve sahte devlet arasındaki sözde mali işbirliği protokolü, Maraş’taki durum ve Kıbrıs sorunu yer alıyor.

Yarın Mevlüt Çavuşoğlu Kıbrıslı Türk lider Ersin Tatar ile temaslarda bulunacak ve öğle üzeri saat 1.30’da ortak basın açıklaması yapılacak. Ayrıca sözde başbakan Ünal Üstel de dahil olmak üzere, sahte devletin diğer üst düzey yöneticileriyle de görüşmesi bekleniyor. Kıbrıs Türk medyasından alınan bilgilere göre Çavuşoğlu’nun işgal bölgelerine gerçekleştirdiği ve önceden planlanmamış olan ziyaretinin, özellikle Ankara’nın sahte devlet ile yaptığı sözde mali iş birliği protokolünün Kıbrıs Türk toplumunun büyük bir kısmında yol açtığı tepkileri ele alma çerçevesinde stratejik bir çaba olduğu belirtildi. Türkiye Dışişleri Bakanı bugün akşam üzeri saat 6.30’da Lapta’ya gidecek ve vatandaşlarla sohbet edecek. Çavuşoğlu işgal bölgelerinden yarın ayrılacak.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 12 Haziran 2022 - 11:15

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand