İlias: Yanlış bilgilendirme nedeniyle aşı yaptırmayan gençlerin koronavirüsten ölmesi kabul edilemez.

Makarios Hastanesi’nin Pediatri Kliniği Müdürü Avraam İlias, dikkatsizlik veya yanlış bilgilendirme nedeniyle aşı yaptırmayan genç bireylerin koronavirüsten dolayı ölmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı. İlias, kurumumuza yaptığı açıklamada, birçok ölümün engellenebileceğini vurgulayarak, sağlık konuların vatandaşların din insanlarına veya tıp bilimi ile ilgisi olmayan diğer kişilere değil, uzmanlara danışması gerektiğini söyledi. Resmi tıp biliminin benimsemediği görüşleri dile getiren sözde devrimci doktorların da büyük zarara yol açtığını kaydetti. İlias, vatandaşlara aşılanmaları ve yanlış haberlerle panik yaratmaya çalışan bazı çağ dışı kalmış kişilerin veya aşı karşıtı hareketin üyelerinin görüşlerini benimsememeleri yönünde çağrı yaptı. Makarios hastanesinde bugün 3 çocuğun tedavi gördüğünü belirtti. Bunlardan ikisinin yeni doğmuş diğerinin ise 14 aylık bebekler olduğunu ifade etti. Çocukların sağlık durumunun iyi olduğuna dikkat çekerek çok nadir durumlar dışında koronavirüsün küçük yaşlarda ciddi hastalanmaya yol açmadığını yeniden dile getirdi. Ancak yeni öğretim yılının başlangıcının ve virüsün yayılma olasılığının endişeye yol açtığını belirterek, Pediatri Derneği’nin önerdiği gibi 12 yaş ve üzeri çocukların aşılanması gerektiğine vurgu yaptı.

Son Güncelleme: 28 Ağustos 2021 - 13:54

Son Haberler

23 Ekim
Hristodulidis: Zirve Toplantısının sonuç metninde yer alan Türkiye’nin yükümlülükleriyle ilgili ifadeler son derece olumlu.
14:39
Cumhurbaşkanı, BM Genel Sekreteri’ne gönderdiği mektupla, Türkiye’ni eylemlerini şikayet etti.
14:36
Epidemiyoloji Uzmanı Vonyatis: Yeni mutasyonunun Kıbrıs’ta görülmesi an meselesi
14:35
POED: Okullardaki bulaş zincirlerinin sona ermesi için, veliler semptom gösteren çocuklarını evde izole etmeli
14:34
22 Ekim
Yabancı işadamlarına terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilen Azeri’nin davasıyla ilgili yeni bir tutuklama daha geldi
13:29
Sabahın erken saatlerinde Tillyria'daki Kato Pyrgos sahilinde 41 göçmen bulundu
13:29
Weber: Pandora Belgeleri'nde adı geçen kişilerin masumiyet karinesine saygı gösterilmesi gerekiyor
13:27
Atina'dan Ankara'nın tehditlerine cevap geldi
13:26
Basın Özetleri 22.10.2021
13:13
ABD'li milletvekileri Biden yönetimini Türkiye'ye askeri teçhizat satmamaya çağırıyor
08:49
Dün 144 yeni vaka kaydedildi
08:48
AB liderler zirvesinde bugün göç konusu ele alınacak
08:47
Tüm haberler

Video on Demand