Cumhurbaşkanı, yarın Mitsotakis, Ursula von der Leyen ve Charles Michel ile telekonferans gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis, Cenevre’de yapılacak gayrı resmi zirvenin çalışmaları ve Jane Holl Lute’un 11 Nisan’da Kıbrıs’a yapacağı ziyaret çerçevesinde, yarın Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile telekonferans gerçekleştirecek. Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Ursula von der Leyen ve Charles Michel’in önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Türkiye ziyareti çerçevesinde, yarınki telekonferansta, Avrupa Birliği üyesi 25 devletin kısa bir süre önce yaptığı ortak açıklamada yer alan gerekli mesajların Ankara’ya iletilmesi için koordinasyon sağlanacağını açıkladı. Nikos Hristodulidis, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin özel görevlisi Jane Holl Lute’un Kıbrıs ziyaretiyle ilgili olarak ise, Lute’un esaslı müzakerelerin yeniden başlamasına yönelik koşulların oluşturulması için Cenevre’deki zirve çerçevesinde hazırlıkların yapılması hedefiyle Cumhurbaşkanı Anastasiadis ile görüşeceğini söyledi.

Son Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 17:02

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand