Dün Makarios Hastanesi’nde yaşanan ani bebek ölümünün sebebi, otopsinin ardından ortaya çıkacak.

Dün Makarios Hastanesi’ndeki Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşanan ani bebek ölümünün sebebinin bu akşam yapılacak yasal otopsinin ardından ortaya çıkması bekleniyor. Makarios Hastanaesi Pediatri Kliniği Müdürü Avraam İlias, bebeğin ölümünün nadir görülen bir komplikasyondan kaynaklandığını açıkladı. Bebeğin ateş ve iştahsızlık şikayetiyle hastaneye getirildiğini ve doktorların bebeği hayatta tutmak için insan üstü çaba sarf ettiğini belirtti. Dün gece Devlet Sağlık Hizmetleri Örgütü, yaptığı açıklamada konuya açıklık getirdi. Yeni doğmuş bebeğin geçtiğimiz Çarşamba günü ateş şikayetiyle Limasol Hastanesi’ne yatırıldığını ve gerekli görülen tıbbi bakım ve tedaviyi aldığını belirtti. Bir sonraki gün durumunun kötüleştiğini ve derhal Makarios Hastanesi’nin yoğun bakım servisine kaldırıldığını kaydetti. Devlet Sağlık Hizmetleri Örgütü, bebeğin sağlık durumunun stabilize edilmesi için acil bir girişimde bulunarak ameliyata alındığını ifade etti. Ameliyat sonrası hafif bir iyileşme olduğu, ancak birkaç saat içinde bebekte şiddetli yüksek tansiyon, çok şiddetli böbrek yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği geliştiği belirtildi. Devlet Sağlık Hizmetleri bebeğin doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, olayla ilgili derin üzüntüsünü dile getirdi.

Son Güncelleme: 09 Ekim 2021 - 14:01

Son Haberler

23 Ekim
Hristodulidis: Zirve Toplantısının sonuç metninde yer alan Türkiye’nin yükümlülükleriyle ilgili ifadeler son derece olumlu.
14:39
Cumhurbaşkanı, BM Genel Sekreteri’ne gönderdiği mektupla, Türkiye’ni eylemlerini şikayet etti.
14:36
Epidemiyoloji Uzmanı Vonyatis: Yeni mutasyonunun Kıbrıs’ta görülmesi an meselesi
14:35
POED: Okullardaki bulaş zincirlerinin sona ermesi için, veliler semptom gösteren çocuklarını evde izole etmeli
14:34
22 Ekim
Yabancı işadamlarına terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilen Azeri’nin davasıyla ilgili yeni bir tutuklama daha geldi
13:29
Sabahın erken saatlerinde Tillyria'daki Kato Pyrgos sahilinde 41 göçmen bulundu
13:29
Weber: Pandora Belgeleri'nde adı geçen kişilerin masumiyet karinesine saygı gösterilmesi gerekiyor
13:27
Atina'dan Ankara'nın tehditlerine cevap geldi
13:26
Basın Özetleri 22.10.2021
13:13
ABD'li milletvekileri Biden yönetimini Türkiye'ye askeri teçhizat satmamaya çağırıyor
08:49
Dün 144 yeni vaka kaydedildi
08:48
AB liderler zirvesinde bugün göç konusu ele alınacak
08:47
Tüm haberler

Video on Demand