Eğitim Bakanı: Yeni öğretim yılının sorunsuz başlaması için herşey hazır

Eğitim Bakanı Prodromos Prodromu, yeni öğretim yılının sorunsuz bir şekilde başlaması için herşeyin hazır olduğu konusunda güvence vererek, eğitimcilere velilere ve öğrencilere

işbirliği yapmaları için çağrıda bulundu. Prodromu, kurumumuza yaptığı açıklamada, tüm eğitim düzeylerindeki öğrenciler için maske kullanımının zorunlu olmasına yönelik karara verilen tepkileri yorumlayarak, muhtemel rahatsızlığı kabul ettiğini ancak sağlık güvenliği açısından gerekli olduğunu vurguladı. Şu anda uyulması gereken somut talimat ve protokol bulunduğunu söyleyerek, gelişmelere bağlı olarak kararların alınacağını sözlerine ekledi. Sınıfların hazırlanması ve tek kişilik sıraların sağlanması için bazı düzenlemeler yapıldığını belirtti. Aynı zamanda, uzaktan eğitimin daha etkili bir şekilde uygulanması gerekmesi durumunda, okulların teknolojik açıdan desteklendiğini sözlerine ekledi. Dün yapılan açıklamada, derslerin 7 Eylül’de, tüm öğrencilerin okula gitmesiyle başlayacağı ve koruyucu maske kullanımının eğitimciler ve öğrenciler için zorunlu olacağı bildirildi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 18:43

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand