Polis, denetimlere yoğun bir tempoda devam edecek

Polis Basın Sözcüsü Hristos Andreu, kurumumuza yaptığı açıklamada, polisin denetimlere yoğun bir tempoda devam edeceğini belirtti.

Andreu, kaydedilen usulsüzlüklere değinerek sayının gittikçe azaldığını söyledi. Son 12 saat içinde Kıbrıs çapında araçlara ve yayalara gerçekleştirilen 3 bin 890 kontrolde toplam 76 usulsüzlük kaydedildiğini açıkladı. Ayrıca Kıbrıs çapında 1 200 binaya denetim yapıldığını ve herhangi bir usulsüzlük kaydedilmediğini sözlerine ekledi. Polis Basın Sözcüsü, vatandaşların kısıtlayıcı önlemlere uymaları konusunda memnuniyet ifade ederek, her şeyin iyi gitmesi için bu durumun devam etmesini diledi. Limasol’da yaşanan olaya ve sahtecilik davasına değinerek, istisnai durumlar için kullanılan sokağa çıkma iznine dair sahte mesaj kullanarak polisi kandırmaya çalışan 49 yaşındaki bir İsrail uyruklu erkek ve 40 yaşındaki Limasollu Kıbrıslı Rum kadın olmak üzere, 2 kişinin gözaltına alındığını kaydetti. Polisten alınan bilgilere göre, yabancı uyruklu şahıs, İngiliz üslerine bağlı olan bölgede kontrol için durduruldu. Dolaşım izni göstermesi istendiğinde, 48 saat serbest dolaşım hakkı olduğunu belirten bir mesaj gösterdi. İngiliz üslerindeki polis görevlileri mesajın sahte olduğunu tespit etti. Daha sonra Limasol’da bir kadın kontrol için durduruldu ve yetkililer dolaşım izni göstermesini istediğinde aynı mesajı gösterdi ve İngiliz üslerinde tespit edilen yabancı uyruklu kişinin gönderdiğini ileri sürdü.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 18:59

Son Haberler

26 Eylül
Hükümet Sözcüsü: New York'tan sonra Kıbrıs sorununda yeni dönüm noktası Aralık ayındaki Avrupa Konseyi olacak
16:07
Letimbiotis: Komodromu'nun fazla ek mesai yapmasıyla ortaya çıkan sorun bir hatadır kötü niyet söz konusu değildir.
16:06
Çok sayıda Suriyeli mültecinin Kıbrıs'a gelmeye hazırlandığı bilgisi üzerine Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri harekete geçti.
16:03
Tüketiciyi Koruma Derneği, yapılan sanal alışverişin ardından, ürün fiyatlarında büyük dalgalanmalar tespit etti.
16:01
Yunanistan: Dünden bu yana ülkeyi etkisi altına alan yeni kötü hava dalgası nedeniyle bazı bölgeler alarma geçirildi.
15:44
Bakanlar Kurulu, Sosyal Refah Müsteşarı'nın engellı bireylere yönelik 5binanın satın alınmasına ilişkin teklifini onayladı.
15:31
basın özetleri
15:10
25 Eylül
5’inci hafta Omonia - Aris Limasol karşılaşmasıyla sona erecek
13:06
DSÖ, sağlık koşullarının yetersiz olduğu ülkelerde kolera vakalarında tehlikeli bir artış olduğu konusunda uyardı
13:04
Yüzlerce Ermeni mülteci Dağlık Karabağ'dan Ermenistan'a kaçıyor
13:02
Aşırı hava olaylarının Yunanistan'ın çeşitli bölgelerini etkilemesi bekleniyor
13:00
Vergi beyannamelerinin sunulması 31 Ekim'e kadar uzatıldı
12:58
Tüm haberler

Video on Demand