Futbol: Her olay ve şikayet incelenmeli.

Adalet Bakanı Yorgos Savvidis, kimin karıştığından bağımsız olarak futbol maçlarının yönetilmesiyle ilgili yapılan tüm olayları ve şikayetleri soruşturması için polise çağrı yaptı.

Bunun Cumhurbaşkanı’nın da isteği olduğunu vurguladı. İspanya’daki bir gazetenin Kıbrıs’taki şikeli maçlar hakkında yaptığı haberi yorumlayan Adalet Bakanı, Başsavcılığa iletilen prosedür hakkında ciddi soruların ortaya konulduğunu söyledi. Telefon görüşmelerinin dinlenmesiyle ilgili yasanın, onaylanmadan önce yapılan suçları kapsaması için geriye dönük geçerliliği olup olmayacağı hakkındaki soruya, yasal nitelikteki soruları cevaplamaya yetkisi bulunmadığı cevabını verdi. Adalet Bakanı, daha öncesinde konunun ele alınma biçimi hakkında bilgilenmek için polis başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.


Hükümet Sözcüsü Kiriakos Kusios, Kıbrıs’taki iki stadın gerekli özellikleri taşıdığını ve bu stadların GaSiPi ve AEK Arena olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Anastasiadis başkanlığında, Kıbrıs’taki stadyumlarla iligili Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan toplantının ardından, bu iki stad dışındaki tüm stadyum tesislerinin iyileştirilmeye ihtiyacı olduğunu belirtti. toplantıda ortaya konan verilere göre, stadyumlarda gerekli olan iyileştirme çalışmalarının maaliyetinin 40 milyon euro’ya ulaşacağı düşünülüyor. Cumhurbaşkanı Anastasiadis, değerlendirme yapılması ve temel güvenlik kriterlerine öncelik verilmesi için talimat verdi. Her aşama için inceleme yapılmasına ve iyileştirme işlemlerinin başlaması için özel bir komitenin inceleme sonucu değerlendirmesine karar verildi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:06

Son Haberler

16 Eylül
Fransa'da sağlık sektöründe aşı zorunluğuna uymayan çalışanlar uzaklaştırıldı
12:59
Elektrik fiyatlarında indirime ilişkin açıklamalar bekleniyor
12:58
Yerel seçimleri erteleme konusu Meclis'de görüşülüyor
12:57
New York'da üçlü görüşme olasılığı artıyor
12:56
basın özetleri 15.09.21
12:07
Dün 1 can kaybı ve 230 yeni vaka kaydedild
08:38
Cumhurbaşkanı Anastasiadis EU-MED zirvesine katılmak üzere Atina'ya gidiyor
08:37
15 Eylül
Başsavcı Savvidis Prodromou'nun açıklamalarından duyduğu şaşkınlığını dile getirdi
13:41
Prodromou: Gabriel'in Eğitim Hizmetleri Komitesi'ne sevk edilmesi kararı Hukuk Dairesi'ne ait
13:40
basın özetleri 15.09.21
13:19
Eğitim Hizmet Komisyonu'nun ressam Gabriel hakkındaki karar tepkiye neden oldu
10:19
Dün 2 can kaybı ve 126 yeni koronavirüs vakası kaydedildi
10:17
Tüm haberler

Video on Demand