Futbol: Her olay ve şikayet incelenmeli.

Adalet Bakanı Yorgos Savvidis, kimin karıştığından bağımsız olarak futbol maçlarının yönetilmesiyle ilgili yapılan tüm olayları ve şikayetleri soruşturması için polise çağrı yaptı.

Bunun Cumhurbaşkanı’nın da isteği olduğunu vurguladı. İspanya’daki bir gazetenin Kıbrıs’taki şikeli maçlar hakkında yaptığı haberi yorumlayan Adalet Bakanı, Başsavcılığa iletilen prosedür hakkında ciddi soruların ortaya konulduğunu söyledi. Telefon görüşmelerinin dinlenmesiyle ilgili yasanın, onaylanmadan önce yapılan suçları kapsaması için geriye dönük geçerliliği olup olmayacağı hakkındaki soruya, yasal nitelikteki soruları cevaplamaya yetkisi bulunmadığı cevabını verdi. Adalet Bakanı, daha öncesinde konunun ele alınma biçimi hakkında bilgilenmek için polis başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.


Hükümet Sözcüsü Kiriakos Kusios, Kıbrıs’taki iki stadın gerekli özellikleri taşıdığını ve bu stadların GaSiPi ve AEK Arena olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Anastasiadis başkanlığında, Kıbrıs’taki stadyumlarla iligili Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan toplantının ardından, bu iki stad dışındaki tüm stadyum tesislerinin iyileştirilmeye ihtiyacı olduğunu belirtti. toplantıda ortaya konan verilere göre, stadyumlarda gerekli olan iyileştirme çalışmalarının maaliyetinin 40 milyon euro’ya ulaşacağı düşünülüyor. Cumhurbaşkanı Anastasiadis, değerlendirme yapılması ve temel güvenlik kriterlerine öncelik verilmesi için talimat verdi. Her aşama için inceleme yapılmasına ve iyileştirme işlemlerinin başlaması için özel bir komitenin inceleme sonucu değerlendirmesine karar verildi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:06

Son Haberler

17 Eylül
basın özetleri 17.09.21
15:36
Nouris: Yerel seçimlerin ertelenmesi son derece önemli bir karar
13:38
Pelekanos: Guterres'in amacı iki tarafın niyetlerini araştırmak
13:37
Cumhurbaşkanı Anastasiadis: Denizcilik sektörü Kıbrıs için gerçekten değerli bir varlık olduğunu kanıtladı
09:01
Dün 1 can kaybı ve 124 yeni vaka kaydedildi
09:00
Meclis Genel Kurulu yerel seçimlerin ertelenmesini kararlaştırdı
08:59
New York'da Kıbrıs sorunu ile ilgili üçlü görüşme gerçekleştirilecek
08:59
EU MED zirvesi bugün Atina'da gerçekleştiriliyor
08:56
16 Eylül
Fransa'da sağlık sektöründe aşı zorunluğuna uymayan çalışanlar uzaklaştırıldı
12:59
Elektrik fiyatlarında indirime ilişkin açıklamalar bekleniyor
12:58
Yerel seçimleri erteleme konusu Meclis'de görüşülüyor
12:57
New York'da üçlü görüşme olasılığı artıyor
12:56
Tüm haberler

Video on Demand