Adalet Bakanı: Futboldaki kötü olaylarla başa çıkmak için irade bulunuyor.

Adalet Bakanı Yorgos Savvidis, yetkili birimlerin Kıbrıs futbolundaki kötü olaylarla başa çıkmak için irade ve kararlılığa sahip olduğu konusunda güvence verdi.

Savvidis, Adalet Bakanlığı’nda UEFA heyetinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ardından yaptığı açıklamada, kırmızı dosyalarla ilgili olayların açıklığa kavuşturulmasının zor ve zaman alıcı olarak niteledi. UEFA temsilcilerinin, gözaltıların ve tutuklamaların yapıldığı durumların telefon görüşmelerin dinlenmesiyle sağlandığı konusunda bilgilendirme yaptığını söyledi. Polisin sorgu memurları ve UEFA’daki uzmanlar arasında sürekli iletişim ve bilgi alışverişi bulunması konusunda anlaşmaya varıldığını ve bu konularla ilgili özel bir grubun kurulduğunu açıkladı. Omonya Kulübü başkanının şikayetiyle ilgili olarak, soruşturulmanın yapılması için somut şikayetin bulunması gerektiğini vurguladı ve şimdiye kadar herhangi bir yanıt alınmadığını söyledi. yapılan herhangi bir şikayetin, gereken ciddiyet, güven ve gizlilikle değerlendirileceği konusunda güvence verdi. Futbolda yolsuzluk bulunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Anastasiadis’ten bilgi istenip istenmeyeceği sorusuna ise, Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs’ta yaşadığını ve durum hakkında bilgisi olduğu cevabını verdi. Yetkililere, şikayetlerin araştırılmasınde ve olayların açığa çıkarılmasında gerekli araçları sunan, telefon görüşmelerinin dinlenmesiyle ilgili yasal çerçevenin oluşturulmasının önemine vurgu yaptı. Alınan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Anastasiadis, Kıbrıs futbolunda yaşananlarla ilgili Şubat ayının ilk haftasında toplantı düzenleyecek.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:09

Son Haberler

23 Ekim
Hristodulidis: Zirve Toplantısının sonuç metninde yer alan Türkiye’nin yükümlülükleriyle ilgili ifadeler son derece olumlu.
14:39
Cumhurbaşkanı, BM Genel Sekreteri’ne gönderdiği mektupla, Türkiye’ni eylemlerini şikayet etti.
14:36
Epidemiyoloji Uzmanı Vonyatis: Yeni mutasyonunun Kıbrıs’ta görülmesi an meselesi
14:35
POED: Okullardaki bulaş zincirlerinin sona ermesi için, veliler semptom gösteren çocuklarını evde izole etmeli
14:34
22 Ekim
Yabancı işadamlarına terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilen Azeri’nin davasıyla ilgili yeni bir tutuklama daha geldi
13:29
Sabahın erken saatlerinde Tillyria'daki Kato Pyrgos sahilinde 41 göçmen bulundu
13:29
Weber: Pandora Belgeleri'nde adı geçen kişilerin masumiyet karinesine saygı gösterilmesi gerekiyor
13:27
Atina'dan Ankara'nın tehditlerine cevap geldi
13:26
Basın Özetleri 22.10.2021
13:13
ABD'li milletvekileri Biden yönetimini Türkiye'ye askeri teçhizat satmamaya çağırıyor
08:49
Dün 144 yeni vaka kaydedildi
08:48
AB liderler zirvesinde bugün göç konusu ele alınacak
08:47
Tüm haberler

Video on Demand