Çin, corona virüsle başa çıkmak için AIDS taşıyıcılarının ilacını deniyor.

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü son hızda yayılmaya devam ediyor. 761 yeni vakanın ortaya çıktığı açıklanırken, tüm ülkedeki vakalar 2,700’ü aştı.

Şimdiye kadar 80 kişi hayatını kaybetti. Yeni virüsle mücadele için Çin’deki yetkililerle olay yerinde işbirliği yapmak için Pekin’e gidecek olan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü, Twitter’da yaptığı açıklamada, Çin sağlık hizmetleri yetkilileri ile toplantıya katılacağını açıkladı. Dünya çapında yetkililer yeni virüsün yayılmasını engellemeye odaklanırken, Çin, virüsle mücadele için ilaç bulmaya çalışıyor. Çin’deki sağlık yetkilileri, virüse yakalanan hastaları iyileştirmek için AIDS taşıyıcılarına verilen ilacı deniyor. Kuzey Chicago merkezli ilaç şirketinin temsilcileri, Çin’deki sağlık yetkililerinin, hükümetin yeni virüsle başa çıkma çabalarını desteklemek için söz konusu ilacı talep ettiklerini açıkladı.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü son hızda yayılmaya devam ediyor. 761 yeni vakanın ortaya çıktığı açıklanırken, tüm ülkedeki vakalar 2,700’ü aştı. Şimdiye kadar 80 kişi hayatını kaybetti. Yeni virüsle mücadele için Çin’deki yetkililerle olay yerinde işbirliği yapmak için Pekin’e gidecek olan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü, Twitter’da yaptığı açıklamada, Çin sağlık hizmetleri yetkilileri ile toplantıya katılacağını açıkladı. Dünya çapında yetkililer yeni virüsün yayılmasını engellemeye odaklanırken, Çin, virüsle mücadele için ilaç bulmaya çalışıyor. Çin’deki sağlık yetkilileri, virüse yakalanan hastaları iyileştirmek için AIDS taşıyıcılarına verilen ilacı deniyor. Kuzey Chicago merkezli ilaç şirketinin temsilcileri, Çin’deki sağlık yetkililerinin, hükümetin yeni virüsle başa çıkma çabalarını desteklemek için söz konusu ilacı talep ettiklerini açıkladı. 
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu 

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:09

Son Haberler

22 Ekim
Yabancı işadamlarına terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilen Azeri’nin davasıyla ilgili yeni bir tutuklama daha geldi
13:29
Sabahın erken saatlerinde Tillyria'daki Kato Pyrgos sahilinde 41 göçmen bulundu
13:29
Weber: Pandora Belgeleri'nde adı geçen kişilerin masumiyet karinesine saygı gösterilmesi gerekiyor
13:27
Atina'dan Ankara'nın tehditlerine cevap geldi
13:26
Basın Özetleri 22.10.2021
13:13
ABD'li milletvekileri Biden yönetimini Türkiye'ye askeri teçhizat satmamaya çağırıyor
08:49
Dün 144 yeni vaka kaydedildi
08:48
AB liderler zirvesinde bugün göç konusu ele alınacak
08:47
21 Ekim
Ankara Doğu Akdeniz'de ipleri germeye devam ediyor
13:43
Nautical Geo araştırmalarına bugün devam ediyor
13:42
Mısır'da trafik kazası: 19 kişi hayatını kaybetti
13:41
Atina'da Kıbrıslı öğrencilerin oturduğu kafeteryaya yapılan saldırıda bir Kıbrıslı öğrenci yaralandı
13:40
Tüm haberler

Video on Demand