2020 yılında ABD ve Yunanistan arasında savunma anlaşması.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panayotopulos, 2020 yılı içinde Yunanistan ve Birleşik Devletler arasında yeni savunma anlaşmasının imzalanacağını açıkladı.

Panayotopulos, anlaşmanın temel maddelerinin, Girit’in Suda bölgesinde, Aleksandrupoli’de ve Yunanistan’ın merkezinde Amerikan askeri bölgesinin yer alması ve ileri teknoloji savunma sistemleri alanında işbirliğini öngördüğünü belirtti. Yunanistan Savunma Bakanı, ‘Kathimerini ton Athinon’ gazetesine verdiği röportajda, Birleşik Devletler’in silahlı kuvvetlerin altyapılarına yatırım yaptığını ve böylece Yunanistan’ın çıkarlarını tehdit edenlerin aynı zamanda Amerikan çıkarlarını da etkilediği anlamına geldiğini ifade etti. Panayotopulos, Türkiye’ye değinerek, Yunanistan’ın, kriz döneminde bile, iki devlet arasında her zaman açık iletişim kanalı bulunması tezini savunduğunu kaydetti. Bu sebepten dolayı güven arttırıcı önlemler aracılığıyla müzakerelerin devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panayotopulos, 2020 yılı içinde Yunanistan ve Birleşik Devletler arasında yeni savunma anlaşmasının imzalanacağını açıkladı. Panayotopulos, anlaşmanın temel maddelerinin, Girit’in Suda bölgesinde, Aleksandrupoli’de ve Yunanistan’ın merkezinde Amerikan askeri bölgesinin yer alması ve ileri teknoloji savunma sistemleri alanında işbirliğini öngördüğünü belirtti. Yunanistan Savunma Bakanı, ‘Kathimerini ton Athinon’ gazetesine verdiği röportajda, Birleşik Devletler’in silahlı kuvvetlerin altyapılarına yatırım yaptığını ve böylece Yunanistan’ın çıkarlarını tehdit edenlerin aynı zamanda Amerikan çıkarlarını da etkilediği anlamına geldiğini ifade etti. Panayotopulos, Türkiye’ye değinerek, Yunanistan’ın, kriz döneminde bile, iki devlet arasında her zaman açık iletişim kanalı bulunması tezini savunduğunu kaydetti. Bu sebepten dolayı güven arttırıcı önlemler aracılığıyla müzakerelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 19:31

Son Haberler

20 Nisan
basın özetleri 20.04.21
14:07
Polis dün gece meydana gelen cinayeti araştırıyor
12:26
DİSİ başkanı Neofytou Brüksel'de temaslarda bulunuyor
12:25
Kousios: Türk tarafının tavrı BM Genel Sekreterini zayıflatıyor
12:24
Moskova: İki Devletli çözüm modeli kabul edilemez
08:18
Hristodoulidis AB Dışişleri Bakanlarına Cenevre'de yapılacak beş taraflı gayri resmi konferans hakkında bilgi verdi
08:16
Dün 3 can kaybı ve 822 yeni vaka kaydedildi
08:15
19 Nisan
basın özetleri 19.04.21
13:54
Referans hastanesindeki en genç hasta 26 yaşındaki bir kadın
13:28
Sağlık Bakanı: Önlemleri sıkılaştırmaya niyetimiz yok
13:23
Kousios: Vatandaşlığa kabullerin% 51,8'inin yasadışı değil düzensiz.
13:22
Silvestros: Ölümcül virüs artık toplumun her tarafına yayıldı
09:58
Tüm haberler

Video on Demand