Gözetleme vanıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda görüşme

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, gözetleme ekipmanına sahip van araç konusuyla ilgili araştırmanın sonuna ulaşması ve tam şeffaflık olması gerektiğini vurguladı.

Kiprianu, bu sabah Polis Genel Müdürü ve Adalet Bakanı’nın katılımıyla, Cumhurbaşkanı Anastasiadis ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, araştırmalardaki ilerleme hakkında genel olarak bilgilendirildiğini belirtti. Görüşme boyunca kendisinin de sözlü olarak AKEL’in sahip olduğu ve yardımcı olacağına inandığı bazı bilgiler verdiğini ifade etti. AKEL Genel Sekreteri, gözetleme olayına karışan şirket ve polis arasında bir çeşit işbirliği bulunduğu göz önünde bulundurulursa, Başsavcı’nın olayın araştırılması için uzmanlardan oluşan bağımsız komite ataması gerekip gerekmediği konusunda soru işaretleri olduğunu söyledi. Polis Genel Müdürü’nün veya olayı araştıran sorgu memurlarının tarafsızlığına hiçbir şekilde şüpheyle bakmadığını sözlerine ekledi. Ancak herşeyin sadece dürüst olması değil öyle de görünmesi gerektiğini kaydetti. Olayın örtbas edilmemesi niyetiyle ilgili Cumhurbaşkanı’ndan duydukları konusunda tatmin olup olmadığı sorusuna ise, süreç tamamlandığı ve ne yapılacağının açıklığa kavuşturulduğu zaman tatmin olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in kararlı olduğunu açıkladığıjnı ve AKEL’in sonuçları değerlendireceğini kaydetti.

Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, bu sabah Cumhurbaşkanı Anastasiadis ve AKEL Genel Sekreteri arasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan görüşmede, gözetlemelerle ilgili yasanın ihlali konusundaki araştırmaların ve bilgilerin görüşüldüğünü açıkladı. Araştırmaların tamamlanması gerektiğine dair ortak tespitin bulunduğunu ifade etti. Hükümet Sözcüsü aynı zamanda Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in bu tür konulardaki hassasiyetini yeniden dile getirdi. Gözetleme şirketinin polisle işbirliği hakkında sorulan soruya yanıt veren Prodromu, araştırmaların sonuçlanmasına kadar sabredilmesini önerdi. Polisin hangi ölçüde çok yönlü bir davayı araştıracak pozisyonda olduğuna dair soruta ise Başsavcı’nın müdahale edip etmemesi gerektiğine karar vereceği yanıtını verdi.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:24

Son Haberler

03 Ağustos
Yunanistan'da bir kadın cinayeti daha!
16:02
Basın Özetleri 03.08.2021
14:02
Dimitriadis Limasol Limanı'ndaki grevin yakında sona ereceği yönündeki umudunu dile getirdi
13:38
Stylianou: Pazar günü hızlı testlerle ilgili yaşanan sorun bekleniyordu
13:37
Avrupa Pediatri Akademisi Başkanı: Çocukların aşı yaptırması gerekiyor
13:36
Anastasiadis: Ankara işbirliği yapmıyor, BM kararlarını uygulamıyor ve oldu bittiler yaratmak için her yolu deniyor
13:35
Dün 4 can kaybı ve 493 yeni vaka kaydedildi
10:11
02 Ağustos
Basın Özetleri 02.08.2021
13:59
İseyek: Eczanelerde durum yakında normalleşecek
12:52
Referans Hastanesi doldu
12:51
Harilaou: Önümüzdeki günlerde covid koğuşlarındaki hasta sayısında kademeli bir azalma olacak
12:50
Polis Pediatri derneğine yönelik tehditleri soruşturuyor
12:49
Tüm haberler

Video on Demand