Hükümet, AB'nin Türkiye’ye yönelik kararlarını önemli olarak niteledi.

Hükümet, Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi tarafından Türkiye’ye yönelik alınan kararları çok önemli olarak niteledi.

Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, ilgili kararların, önceki dönemde verilen çabaların sonucu olduğunu belirterek, artık 17-18 Ekim’de düzenlenecek olan Avrupa Konseyi zirve toplantısının sonucunun beklendiğini söyledi. Prodromu, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in talebinin ardından zirve toplantısının gündemine Türkiye’nin Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki yasa dışı eylemlerinin de dahil edildiğini hatırlattı. Lefkoşa’nın alınacak nihai kararları beklediğini vurgulayarak, Avrupalı ortakların gösterdiği dayanışmanın, Türkiye’nin yapmaya devam ettiği istikrarsızlık yaratan hareketleri açısından caydırıcı olmasını diledi. Prodromu, Kıbrıs sorununa değinerek, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in her zaman diyalog için hazır olduğunun ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin, inisiyatifinin devamıyla ilgili alacağı kararları beklediğinin altını çizdi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:28

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand