Kiprianu, Anastasiadis’e sert eleştirilerde bulundu.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e Kıbrıs sorunu ve ekonomiyle ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Kiprianu, ‘Ya Kıbrıs sorunu dürüst bir uzlaşı ile çözülecek, ya da taksime giden kabusun kapısını açacağız’ dedi. Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e sözünden caymaları, çelişkileri ve diğer fikirlerle flört etmeyi bırakması için çağrı yaptı. Dün Mustafa Akıncı ve Mevlüt Çavuşoğlu’nun Anastasiadis’in açığını ortaya çıkardığını ve son zamanlarda başka fikirlerle flört edenlere dahil olduklarını belirtti. Kiprianu, Anastasiadis’e samimiyet ve iradeyle, anlaşılan ilkelere bağlılıkla ve ülkenin yeniden birleşmesine sadık kalarak çalışması için çağrıda bulundu. AKEL için ülkenin yeniden birleşmesinin hayat hedefi olduğunu vurguladı.


AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, partisinin Avrupa Parlamentosu seçimlerindeki oy pusulasını güçlü ve iyi hazırlanmış olarak niteledi. Kiprianu, AKEL’in adaylarını tanıtma töreninde yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği’nin, Avrupalı toplumlarının yani Kıbrıs toplumunun da bütünlüğünün Avrupa Parlamentosu seçimlerinin sonuçlarına bağlı olduğunu belirtti. AKEL Genel Sekreteri, Avrupa’da ve Kıbrıs’ta aşırı sağın ve yeni faşizmin yükselmesine değindi. ELAM’ın Kıbrıs’ta ilk ortaya çıktığı zamanlarda, rejime karşı güç olarak sunulduğunu ancak her kritik anda, Anastasiadis’in ve DİSİ’nin en değerli koltuk değneği olduğunu kanıtlayarak, Cumhurbaşkanı seçimlerinde destek sağladığını ifade etti. Tüm Avrupa’da benzer görüşe sahip olan partilerin rolü neyse, bu partinin Kıbrıs’taki rolünün de aynı olduğunu söyledi. Zorbalık, yabancı düşmanlığı, ırkçılık, popülizm, nefret ve güçsüzlere karşı şiddetin, bu partilerin gerçek yüzü olduğunu dile getirdi. .

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:58

Son Haberler

20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Dün 94 yeni vaka kaydedildi
10:18
Dün Baf kazasında çıkan yangın sekiz kilometrekarelik bir alanı yaktı
10:18
Anastasiadis Amerikan-Yahudi Komisyonu İcra Direktörü David Harris'i Kutsal Ayin Düzeni Komutanı Nişanı ile ödüllendirdi
10:17
Anastasiadis Cuma günü Birleşmiş Milletler'in 76. Genel Kurulu'na hitap edecek
10:16
19 Eylül
Amerikan saldırısında "kazara" öldürülen Afgan sivillerin akrabaları, Washington'un özrünün yetersiz olduğunu söyledi.
15:17
Protaras’ta bir turistin tasarrufunda 33 gram hint keneviri tespit edildi.
15:15
EDEK’te yeni başkanının seçileceği kongreyle ilgili parti içindeki görüş ayrılıkları devam ediyor.
15:15
Tüm haberler

Video on Demand