Kiprianu, Anastasiadis’e sert eleştirilerde bulundu.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e Kıbrıs sorunu ve ekonomiyle ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Kiprianu, ‘Ya Kıbrıs sorunu dürüst bir uzlaşı ile çözülecek, ya da taksime giden kabusun kapısını açacağız’ dedi. Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e sözünden caymaları, çelişkileri ve diğer fikirlerle flört etmeyi bırakması için çağrı yaptı. Dün Mustafa Akıncı ve Mevlüt Çavuşoğlu’nun Anastasiadis’in açığını ortaya çıkardığını ve son zamanlarda başka fikirlerle flört edenlere dahil olduklarını belirtti. Kiprianu, Anastasiadis’e samimiyet ve iradeyle, anlaşılan ilkelere bağlılıkla ve ülkenin yeniden birleşmesine sadık kalarak çalışması için çağrıda bulundu. AKEL için ülkenin yeniden birleşmesinin hayat hedefi olduğunu vurguladı.


AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, partisinin Avrupa Parlamentosu seçimlerindeki oy pusulasını güçlü ve iyi hazırlanmış olarak niteledi. Kiprianu, AKEL’in adaylarını tanıtma töreninde yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği’nin, Avrupalı toplumlarının yani Kıbrıs toplumunun da bütünlüğünün Avrupa Parlamentosu seçimlerinin sonuçlarına bağlı olduğunu belirtti. AKEL Genel Sekreteri, Avrupa’da ve Kıbrıs’ta aşırı sağın ve yeni faşizmin yükselmesine değindi. ELAM’ın Kıbrıs’ta ilk ortaya çıktığı zamanlarda, rejime karşı güç olarak sunulduğunu ancak her kritik anda, Anastasiadis’in ve DİSİ’nin en değerli koltuk değneği olduğunu kanıtlayarak, Cumhurbaşkanı seçimlerinde destek sağladığını ifade etti. Tüm Avrupa’da benzer görüşe sahip olan partilerin rolü neyse, bu partinin Kıbrıs’taki rolünün de aynı olduğunu söyledi. Zorbalık, yabancı düşmanlığı, ırkçılık, popülizm, nefret ve güçsüzlere karşı şiddetin, bu partilerin gerçek yüzü olduğunu dile getirdi. .

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 19:58

Son Haberler

21 Nisan
basın özetleri 21.04.21
12:57
Kıbrıslı Rum yazarlardan 20.04.21
09:58
20 Nisan
basın özetleri 20.04.21
14:07
Polis dün gece meydana gelen cinayeti araştırıyor
12:26
DİSİ başkanı Neofytou Brüksel'de temaslarda bulunuyor
12:25
Kousios: Türk tarafının tavrı BM Genel Sekreterini zayıflatıyor
12:24
Moskova: İki Devletli çözüm modeli kabul edilemez
08:18
Hristodoulidis AB Dışişleri Bakanlarına Cenevre'de yapılacak beş taraflı gayri resmi konferans hakkında bilgi verdi
08:16
Dün 3 can kaybı ve 822 yeni vaka kaydedildi
08:15
19 Nisan
basın özetleri 19.04.21
13:54
Referans hastanesindeki en genç hasta 26 yaşındaki bir kadın
13:28
Sağlık Bakanı: Önlemleri sıkılaştırmaya niyetimiz yok
13:23
Tüm haberler

Video on Demand