Kiprianu, Anastasiadis’e sert eleştirilerde bulundu.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e Kıbrıs sorunu ve ekonomiyle ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Kiprianu, ‘Ya Kıbrıs sorunu dürüst bir uzlaşı ile çözülecek, ya da taksime giden kabusun kapısını açacağız’ dedi. Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e sözünden caymaları, çelişkileri ve diğer fikirlerle flört etmeyi bırakması için çağrı yaptı. Dün Mustafa Akıncı ve Mevlüt Çavuşoğlu’nun Anastasiadis’in açığını ortaya çıkardığını ve son zamanlarda başka fikirlerle flört edenlere dahil olduklarını belirtti. Kiprianu, Anastasiadis’e samimiyet ve iradeyle, anlaşılan ilkelere bağlılıkla ve ülkenin yeniden birleşmesine sadık kalarak çalışması için çağrıda bulundu. AKEL için ülkenin yeniden birleşmesinin hayat hedefi olduğunu vurguladı.


AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, partisinin Avrupa Parlamentosu seçimlerindeki oy pusulasını güçlü ve iyi hazırlanmış olarak niteledi. Kiprianu, AKEL’in adaylarını tanıtma töreninde yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği’nin, Avrupalı toplumlarının yani Kıbrıs toplumunun da bütünlüğünün Avrupa Parlamentosu seçimlerinin sonuçlarına bağlı olduğunu belirtti. AKEL Genel Sekreteri, Avrupa’da ve Kıbrıs’ta aşırı sağın ve yeni faşizmin yükselmesine değindi. ELAM’ın Kıbrıs’ta ilk ortaya çıktığı zamanlarda, rejime karşı güç olarak sunulduğunu ancak her kritik anda, Anastasiadis’in ve DİSİ’nin en değerli koltuk değneği olduğunu kanıtlayarak, Cumhurbaşkanı seçimlerinde destek sağladığını ifade etti. Tüm Avrupa’da benzer görüşe sahip olan partilerin rolü neyse, bu partinin Kıbrıs’taki rolünün de aynı olduğunu söyledi. Zorbalık, yabancı düşmanlığı, ırkçılık, popülizm, nefret ve güçsüzlere karşı şiddetin, bu partilerin gerçek yüzü olduğunu dile getirdi. .

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 19:58

Son Haberler

21 Eylül
86 yaş üstü vatandaşlara üçüncü doz aşılar yarın yapılmaya başlanacak
13:50
Dendias AB Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'nin son suçları hakkında bilgi verdi
13:49
Ersin Tatar egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü politikasını açıklamak için New York'a gitti
13:48
basın özetleri 21.09.21
13:07
Dün 1 can kaybı ve 156 yeni vaka kaydedildi
08:35
Erdoğan ve Guteres bir araya geldi
08:34
Anastasiadis: İstediğim kadar iyimser değilim
08:33
20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Tüm haberler

Video on Demand