11 yaşındaki iki çocuğun kaçırılma olayında mutlu son.

Bugün sabah saatlerinde Larnaka’nın Kamares İlkokulu’ndan kaçırılan 11 yaşındaki iki çocuğun kaçırılma olayında mutlu son.

Alınan bilgilere göre, 2 çocuk ilkokul yakınında bulunan bir apartmanda tespit edildi. Polis, bulunan çocukların sağlık durumunun iyi olduğu açıkladı. Bir vatandaşın çocukları apartmana girerken gördükten sonra polise bilgi vermesinin ardından, çocukların bulunması mümkün oldu. Polis ayrıca öğrencileri kaçırdığı düşünülen kişiyi yakaladığını açıkladı. 35 yaşındaki Kıbrıslı Rum şahısın daha önce poliste sabıkası bulunmadığı belirtildi. Şüpheli kişi Larnaka polis karakolunda gözaltına alındı ve sorgulaması başlatıldı. Polis, 11 yaşındaki iki erkek çocuğunun bulunması için büyük operasyon gerçekleştirdi.


Kaçırılma olayının soruşturmasını yürüten Polis Genel Müdürü Zaharias Hrisostomu, iki öğrencinin kaçırılması olayının mutlu sona ermesi ve polis yetkililerinin çalıştığı yöntem konusunda ve memnuniyetini ifade etti. İlk andan itibaren polis güçlerinin derhal harekete geçtiğini ve bazı personelin göreve geri çağrılması da dahil olmak üzere tüm gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Hrisostomu, sabah saatlerinden itibaren aldıkları bilgileri değerlendiren tüm polis üyelerine teşekkür etti. Ayrıca vatandaşlara da teşekkür ederek yaptıkları işbirliği ile yardım sağladıklarını vurguladı.


Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı İonas Nikolau, iki çocuğun kaçırılma sebebinin büyük ihtimalle saldırganın fidye istemesi olduğunu açıkladı. Nikolau, tüm bilgilerin ve ihtimallerin araştırıldığını belirtti. Ayrıca iki çocuğun ailelerine destek ifade ederek herkese gerekli saygıyı göstermeleri için çağrı yaptı. Eğitim Bakanı Kostas Habyauris ise iki öğrencinin bulunmasıyla ilgili memnuniyetini ifade ederek, Adalet Bakanı’nı ve Polis Genel Müdürü’nü başarılı eylemlerinden dolayı tebrik etti.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:15

Son Haberler

11 Ağustos
Suriye hükümeti IŞİD liderlerinden Ebu Salem El-Iraki'nin öldüğünü duyurdu
14:00
Devlet Sağlık Hizmetleri Kurumu ambulans görevlisine yapılan saldırıyı kınadı
14:00
Uluslararası Atom Enerjisi Komisyonu Zaporijya nükleer santrali hakkında alarm zillerini çalıyor
13:59
Dendias Isaak ve Solomou'yu unutmadı
13:58
Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın Tatar ile görüşmesinden duyduğu memnuniyetsizliğini dile getirdi.
13:57
basın özetleri 11.08.22
13:46
Ukrayna: Savaş kış gelmeden sona ermeli
08:15
Truss ve Sunak'dan Kıbrıs sorununun çözümüne destek
08:14
Abdülhamit Han Yörükler-1'e ulaştı
08:13
10 Ağustos
Stefanou: Kıbrıs sorunu şimdiye kadarki en kötü aşamada
13:55
Lefkoşa genel Hastanesi'nin telefon hatlarındaki arıza ciddi gecikmelere neden oluyor
13:54
Fransa yangın kabusunu yaşamaya devam ediyor
13:53
Tüm haberler

Video on Demand