Cumhurbaşkanı Anastasiadis Elizabeth Spehar ile görüştü.


Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’a Mustafa Akıncı ile sosyal içerikli bir görüşme yapmak için hazır olduğunu

yeniden dile getirdi. Elizabeth Spehar’ın, Cumhurbaşkanı’nın Avrupa Birliği zirve toplantısına katılmak için Brüksel’e gideceğinden dolayı görüşme talepmesi üzerine, bugün öğle saatlerinde, Anastasiadis ve Spehar Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda biraraya geldi. Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler’in iki toplum lideri arasındaki görüşmenin ayarlanması için çabalarına devam ettiğini belirtti. Prodromu, Cumhurbaşkanı’nın Spehar’a önkoşullar olmadan, sosyal içerikli bir görüşme için hazır bulunduğunu ifade ettiğini söyleyerek bekleme aşamasında olduğunu kaydetti. Hükümet Sözcüsü, ilgili soruya cevap vererek, müzakerelerin yeniden başlamasının yakın olduğunu ve Kıbrıs Rum tarafının cevabının belli olduğunu sözlerine ekledi.

Elizabeth Spehar, Cumhurbaşkanı Anastasiadis ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında çok kısa bir açıklama yaparak, iki taraf ile temas halinde bulunduğunu ve yeni bir gelişme olduğu zaman açıklama yapacağını söyledi. Birleşmiş Milletler kaynaklarından kurumumuza ulaşan bilgilere göre, Spehar’ın bugün Mustafa Akıncı ile planlanmış bir görüşmesi bulunmuyor. Alınan bilgilere göre, Elizabeth Spehar son günlerde iki toplum lideri ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi, ayrıca Kıbrıslı Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis ile biraraya geldi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:36

Son Haberler

06 Ekim
Tayland'da kreşe silahlı saldırı!
14:24
Huzurevlerindeki kötü yaşam koşulları ile ilgili şikayetler geliyor
14:24
Trafik kazasında yaralanan çocuğun durumu kritik
14:23
Israil açıklarında yeni bir doğal gaz sahası keşfedildi
14:22
Maliye Bakanı: Önümüzdeki dönem zor ve ekonomik olarak belirsiz
14:21
Ege'de göçmen taşıyan iki tekne batması sonucu birçok kişi hayatını kaybetti
14:20
basın özetleri 06.10.22
13:59
Rus nükleer denizaltısı Kuzey Kutbu'nda
07:01
Neofitu, Mavroyannis ve Hristodoulidis kurumumuzda gerçekleşen tartışmaya katıldı
07:00
Dendias: Yunanistan topraklarını, egemenliğini ve varlığını savunmaya hazır
06:59
Akar provokatif açıklamalarına devam ediyor
06:58
05 Ekim
Polis, Latsia ve Strovolos bölgesindeki sağanak yağışlar nedeniyle sürücülere özel dikkatli olmaları için çağrı yaptı.
15:59
Tüm haberler

Video on Demand