Dışişleri Bakanı Hristodulidis, Guterres ile görüşme gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile Roma’da gerçekleştireceği görüşmede, kendisine Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in müzakerelerin yeniden başlamasına yönelik hazır olduğunu ileteceğini açıkladı.

Hristodulidis yarın, Filistinli mülteciler için iki bağış zirvesine katılmak üzere İtalya’nın başkentinde olacak. Hükümet kaynaklarının Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı açıklamaya göre, Hristodulidis, Antonio Guterres’e Türkiye’nin Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki faaliyetlerini gündeme getirerek, Kıbrıs Rum tarafının, Ankara’nın tahriklerinin son bulması şartıyla müzakerelerin yeni turu için hazır olduğunu vurgulayacak. Ayrıca Genel Sekreter’i Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Mustafa Akıncı ile sosyal bir görüşme gerçekleştirme çabası hakkında bilgilendirecek. Dışişleri Bakanı, Kıbrıs Rum tarafınıni Birleşmiş Milletler’in Guterres’in ortaya koyduğu çerçeve temelinde aldığı inisiyatiflerin devamına yönelik tezini ortaya koyacak. Nikos Hristodulidis, İtalyan mevkidaşı Angelino Alfano ile de biraraya gelerek, ENİ şirketinin Kıbrıs’ın enerji programına dahil edilecek şekilde enerji işbirliği hakkında görüşecek. Hristodulidis, diğer ülkelerden mevkidaşları ile de görüşmeler gerçekleştirecek.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:37

Son Haberler

21 Eylül
Dün 1 can kaybı ve 156 yeni vaka kaydedildi
08:35
Erdoğan ve Guteres bir araya geldi
08:34
Anastasiadis: İstediğim kadar iyimser değilim
08:33
20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Dün 94 yeni vaka kaydedildi
10:18
Dün Baf kazasında çıkan yangın sekiz kilometrekarelik bir alanı yaktı
10:18
Anastasiadis Amerikan-Yahudi Komisyonu İcra Direktörü David Harris'i Kutsal Ayin Düzeni Komutanı Nişanı ile ödüllendirdi
10:17
Anastasiadis Cuma günü Birleşmiş Milletler'in 76. Genel Kurulu'na hitap edecek
10:16
Tüm haberler

Video on Demand