Cumhurbaşkanı, Sarayda vatandaşların tebriklerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Anastasiadis, Kıbrıs sorununun çözüm diyaloğunun yeniden başlamasına yönelik koşulların mevcut olup olmadığını belirlemek için,

mümkün olan herşeyi yapacağına yönelik güvence verdi. Anastasiadis, bugün seçimlerdeki başarısı dolayısıyla vatandaşların tebriklerini kabul ettiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaptığı konuşmada, gelecek hafta, diyaloğun doğru temelde ve üzerinde anlaşmaya varılan zeminde devam etmesi yönünde perspektifin mevcut oluğ olmadığını incelemek için davet edeceği, Birleşmiş Milletler Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile görüşme gerçekleştireceğini açıkladı. Kıbrıs Türk ve Türkiye tarafından yapılan açıklamaların ve davranış değişikliklerinin izlenmesinin iyi olacağını sözlerine ekledi. Ancak Kıbrıslı Türklerin, Türk işgalinin mağdurlarının kaygılarını, beklentilerini ve endişelerini tanımaları gerekliliğinin farkına varmaları gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı, ilgili soruya yanıt vererek, vatandaşların kendisine gösterdikleri güvenin, beklentilerine yanıt verilmesi yükümlülüğünü daha da güçlendirdiğini söyledi. Yeni Bakanlar Kurulu’nda kimlerin yer alacağıyla ilgili konu hakkında ise, herkese endişe etmemesi için çağrıda bulundu.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:41

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand