Atina: Skai televizyon istasyonunun yakınında şiddetli patlama

Dün gece sabaha karşı 2.35’de Atina’nın Faliro bölgesinde, Skai televizyon istasyonunun yakınında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Patlamadan önce kimliği belirsiz bir şahıs, ANT1 kanalında bulunan ‘Zugla’ adlı internet sitedine telefon açarak, 45 dakika sonra bomba patlayacağı konusunda uyarıda bulundu ve bunun aldatmaca olmadığını vurguladı. Bölge polis tarafından zamanında kapatıldı ve gerçekten de kimliği belirsiz kişinin söylediği saatte patlama yaşandı. Patlamada yaralanma olmadı. Şimdiye kadar alınan bilgilere göre patlama yerinde bir çantanın içinde yerleştirilmiş elle yapılmış patlayıcı mekanizma tespit edildi. Vatandaşı Koruma Bakanı Olga Yerovasili, Yunanistan Polis Şefi Aristidis Andrikopulos eşliğinde olay yerine giderek patlama hakkında bilgilendirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin olay yerinden geçtiği ve çantayı bırakarak uzaklaştığı düşünülüyor. Skai kanalının binasına kadar olan geniş bölge araştırma için kapatıldı.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Dün gece sabaha karşı 2.35’de Atina’nın Faliro bölgesinde, Skai televizyon istasyonunun yakınında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamadan önce kimliği belirsiz bir şahıs, ANT1 kanalında bulunan ‘Zugla’ adlı internet sitedine telefon açarak, 45 dakika sonra bomba patlayacağı konusunda uyarıda bulundu ve bunun aldatmaca olmadığını vurguladı. Bölge polis tarafından zamanında kapatıldı ve gerçekten de kimliği belirsiz kişinin söylediği saatte patlama yaşandı. Patlamada yaralanma olmadı. Şimdiye kadar alınan bilgilere göre patlama yerinde bir çantanın içinde yerleştirilmiş elle yapılmış patlayıcı mekanizma tespit edildi. Vatandaşı Koruma Bakanı Olga Yerovasili, Yunanistan Polis Şefi Aristidis Andrikopulos eşliğinde olay yerine giderek patlama hakkında bilgilendirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin olay yerinden geçtiği ve çantayı bırakarak uzaklaştığı düşünülüyor. Skai kanalının binasına kadar olan geniş bölge araştırma için kapatıldı.  
 
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:04

Son Haberler

24 Haziran
Temas Takip ekibi başkanı: Önümüzdeki günlerde vaka sayısının ikiye katlanmasını bekliyoruz
13:35
Kıbrıs'a girişlerde AB dijital sertifikası kullanılabilecek
13:34
Kıbrıs'da Hint koronavirüs mutasyonu artan bir eğilim gösteriyor
13:33
Jean-Pierre Lacroix, dört günlük bir ziyaret için bugün Kıbrıs'a geliyor.
13:31
Yunanistan'da şırı kalabalık olmayan dış mekanlarda koruyucu maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı
10:11
Anastasiadis'in eksikliğinde Bakanlar Kurulu toplantısına Meclis Başkanı Annita Dimitriou başkanlık edecek
10:10
Avrupa Konseyi'nin niyeti Doğu Akdeniz'deki gerilimi azaltılmasını memnuniyetle karşılamak
10:09
Cumhurbaşkanı Anastasiadis Brüksel'de
10:08
Dün 167 yeni vaka kaydedildi
10:07
23 Haziran
Türk sahil güvenlik gemisi Kıbrıslı balıkçı teknesini taciz etti!
14:21
Sağlık Bakanlığı dün kaydedilen vakalar konusunda endişeli
14:19
Siyasi partiler hükümet değişikliklerini değerlendirdi
14:18
Tüm haberler

Video on Demand