Cobalt Havayolları uçuşlarını sonlandırdığını açıkladı

Cobalt Havayolları şirketi için şok edici gelişmeler yaşandı.

Gece yarısından biraz sonra, son uçuşunu da yapmasının ardından, şirket uçuşlarını sonlandırdığını açıkladı. Cobalt Havayolları’nın kapanması, yatırımcıyla yapılan müzakerelerin çökmesi ve yatırımcının ilgisini çekmesinin ardından kaçınılmaz olarak görülüyordu. Şirket, Ulaştırma Bakanlığı’nı ve Hava Taşımacılığı Lisans Kurumu’nu kararı hakkında bilgilendirdi ayrıca durumun değerlendirilmesi ve nihai kararların alınması bugün toplantı yapma kararı aldı. Ulaştırma Bakanı Vasiliki Anastasiadis, dün gece geç saatlerde, Sivil Havacılık Dairesi, Genel Muhasebe Ofisi, Hermes şirketi ve diğer yetkili birimlerin temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından, Cobalt Havayolları’nın kapanmasından ve insanların yaşayacağı rahatsızlıktan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Şirketin ekonomik nedenlerden dolayı uçuşlarını sonlandırdığını açıkladığını söyledi. Ayrıca görüşmede yolculara kolaylık sağlayacak çözümlerin bulunduğunu ifade etti. Ulaştıma Bakanı, önümüzdeki 24 saat içinde, olaydan etkilenen yolculara bilet verecek olan turizm acentelerin numaralarının verileceğini ve biletlerin ücretinin devlet tarafından karşılanacağını belirtti. Aslında devletin böyle bir yasal yükümlülüğü bulunmadığını ancak insanların mağdur olmaması için böyle bir uygulama yapılacağını sözlerine ekledi. Diğer yandan Blue Air, Cobalt müşterileri için bilet ücretlerinin kurtarılmasıyla ilgili detayların bulunduğu bir açıklama yayınladı. Yaklaşık 280 kişilik personeli bulunan Cobalt Havayolları’nın uçuşlarını sonlandırmadan, günde 2,500 yolcuya hizmet verdiği tahmin ediliyor.


COBALT Havayolları şirketi, uçuşlarını sonlandırmasından dolayı büyük üzüntü ifade etti. Cobalt Air dün gece yayınladığı açıklamada, ortaya konan tüm çabalara rağmen şirketin faaliyetlerine devam etmesi için gerekli ekonomik kaynakların bulunmasının mümkün olmadığını belirtti. Şirket, yolcularının yaşayacağı herhangi bir rahatsızlıktan dolayı en derin üzüntüsünü dile getirdi. Şirket açıklamasında ‘COBALT AIR’in tüm personeli ve yolcuları için üzücü bir gün’ ifadesine yer verdi.


Cobalt Havayollarının kapanma haberi, Larnaka Havaalanı’nda şirket ile seyahat edecek yolcular arasında kargaşaya neden oldu. Geceyarısı sularında, megafonlardan dün gece yapılması planlanan tüm uçuşların iptal edildiği duyuruldu. Diğer yandan, Tel Aviv ve Beyrut’a uçacak yolcular, kalkış alanının kontrol noktasında bulunuyordu. Öncelikle yolculara 11:10 ve 11:30’da yapılması planlanan uçuşlarının rötar yaptığına dair bilgi verildi. 10:30’da Gatwick, Dublin ve Atina’dan 3 uçuş Larnaka Havaalanı’na indi. Cobalt Havayolları’nın son uçuşu, gece yarısından biraz sonra, Heathrow’dan gelerek iniş yaptı. Şirket, bu akşam saat 7’ye kadar Abu Dhabi, Atina, Düsseldorf, Paris ve Londra istikametine ve istikametinden 10 uçuş gerçekleştirmeyi planlıyordı.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:11

Son Haberler

18 Haziran
Sağlık Bakanı halkı aşı olmaya davet etti
13:49
Cumhurbaşkanı omurgasından küçük bir ameliyat geçirdi
13:48
Lefkoşa kritik Avrupa Birliği zirvesi öncesi yoğun diplomatik çalışmalar yürütüyor
13:47
Stefanou: Cumhurbaşkanı içerik değil imajla lgileniyor
13:46
Yorgiyadis: Her bakan ihtiyaç olduğu sürece görev yapar
13:44
Sağlık Bakanı Cumhurbaşkanı Anastasiadis'e Sağlık Bakanlığı görevinden ayrılma niyetini dile getirdi
13:43
Viktoras Papadopoulos: Cumhurbaşkanı önümüzdeki hafta hükümetin yeni yapısını açıklayacak
13:42
basın özetleri 18.06.21
13:08
Dendias: Yunanistan Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümü reddediyor
09:27
Anastasiadis Yoliti'nin istifasını kabul etti
09:26
Yoliti Cumhurbaşkanı Anastasiadis'e istifa mektubunu sundu
09:25
Dün 65 yeni koronavirüs vakası kaydedildi
09:24
Tüm haberler

Video on Demand