Başpiskopos, Karaciğerindeki kitlelerin alınması için Londra’ya gidiyor.

Başpiskopos Hrisostomos, karaciğerinde bulunan iki kötü huylu kitlenin alınması için, önümüzdeki günlerde Londra’da bir özel klinikte operasyona alınacak.

Hrisostomos, sağlık durumuyla ilgili kurumumuza yaptığı açıklamada, sağlık probleminin geçtiğimiz Haziran sonunda, rutin testlerini yaptırdığı zaman, kalın bağırsakta kütle tespit edilmesiyle başladığını belirtti. Kütlenin aynı gün yapılan operasyonla alındığını kaydetti. Tedavi için Kıbrıs’ı tercih ettiğini ancak geniş tecrübeye sahip olduğu için Londra’daki bir klinikte karar kılındığını ifade etti. Hrisostomos, kanserle savaştığını ve sağlık probleminin onu bir an bile korkutmadığını dile getirdi. Bazı baş papazların, yerine geçmek için sahne arkasında istişarelere başladıklarına dair çıkan haberleri yorumlayarak, birçok kardeşinin büyümeyerek küçük kalmasının üzücü bir olay olduğunu söyledi. Kilisenin küçük çıkarların üzerine basarak ayakta duran kardeşlere ihtiyacı olmadığını sözlerine ekledi.


Başpiskopos Hrisostomos, halkın referandumda gevşek federasyonu öngören bir çözümü desteklemeyeceğini ileri sürdü. Hrisostomos, kurumumuza yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Ulusal Konsey toplantısında ortaya koyduğu, merkezi hükümetin yetkilerinin merkezden uzaklaştırılması konusunda görüş bildirerek, güçlü bir merkezi hükümet olmaması durumda iki devlete gidileceğini ve Kıbrıs halkının çoğunluğunun böyle birşeyi reddedeceğini belirtti. Belki de Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in merkezden uzaklaştırılmış bir federasyonun artık ideal olduğunu düşündüğünü ancak, hergün insanların tepkilerinden alınan mesajın, böyle bir şeyi istemediklerine yönelik olduğunu ifade etti.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:13

Son Haberler

21 Eylül
86 yaş üstü vatandaşlara üçüncü doz aşılar yarın yapılmaya başlanacak
13:50
Dendias AB Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'nin son suçları hakkında bilgi verdi
13:49
Ersin Tatar egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü politikasını açıklamak için New York'a gitti
13:48
basın özetleri 21.09.21
13:07
Dün 1 can kaybı ve 156 yeni vaka kaydedildi
08:35
Erdoğan ve Guteres bir araya geldi
08:34
Anastasiadis: İstediğim kadar iyimser değilim
08:33
20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Tüm haberler

Video on Demand