Seçimlere yönelik barometre yükselmeye başladı

Seçimlere yönelik barometre yükseliyor.


Maliye Bakanı Haris Yeorgiyadis, Cumhurbaşkanı adayı Nikolas Papadopulos’un çeşitli seçim taahhüdlerinin yaşama geçirilmesine kaynak yaratmak için kamu borçlarının ödenmesinde birkaç yıllık gecikmenin dünyanın sonu olmayacağı yönündeki açıklamasının kendisi için süpriz olduğunu söyledi. Yeorgiyadis konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada bu somut tavrın ödemelerin durdurulması önerisi şeklinde yorumlanabileceğini belirtti. Maliye Bakanı, Kıbrıs ekonomisinin yoldan çıkmasına katkı sağlayanın borçların şişirilmesi politikası olduğunu belirtti ve Kıbrıs’ın uluslararası alanda güvenirliliği sarsacak tehlikeli yaklaşımlardan kaçınılarak minimum da olsa sorumlu davranılması gereğine dikkat çekti.

MALAS
Cumhurbaşkanı adayı Stavros Malas, Yorgos lillikas’ın adaylığını geri çekmesi için bir seçim bürosunca satın alınmaya çalışıldığı suçlamasının ne seçim bürosuna ne de kişi olarak kendisine yönelik olduğunu söyledi. Malas, Yorgos Lillikas’ın bu konuyu netleştirme ve herhangi şüpheli bir durum yaratmamak için yaptığı suçlamalarla ilgili verileri ortaya koyması gerektiğini belirtti. Malas bu arada Cumhurbaşkanlığı makamına ve süreçleri izleyen yurttaşlara saygı gösterilmesi gerektiği görüşünü de savundu.

EROTOKRITU
İçişleri Bakanlığına bağımsız bir kişinin atanması talebi ve Yorgos Lillikas’ın adaylıktan geri çekilmesi için satın alınması girişimlerinin yapıldığına ilişkin iddilarıyla seçim barometresi yükseldi. Nikolas Papadopulos’un seçim bürosu adına kurumumza açıklamalarda bulunan Hristina Erotokritu, DİSİ’nin son günlerde Cumhurbaşkanlığına taşındığını belirtti ve bu durumun Nikos Anastasiadis’e herhangi bir yarar sağlamadığını ifade etti. Bir bakanın seçim kampanyasına katılımını ciddi bir konu olarak niteledi ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Asemblesinin bu konudaki görüşlerine atıfta bulundu. Yorgos Lillikas’ın suçlamalarıyla ilgili olarak da bürolarının dedi kodularla ilgilenmediğini ve halkın yeni Cumhurbaşkanını dedi kodular temelinde seçmeyeceğine vurgu yaptı.

Kaynak: KRYK

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 20:45

Son Haberler

22 Nisan
Kiprianu: Türk tarafına baskı uygulanması için bahanelerin ortadan kaldırılması gerek
17:03
Peter Stano: Şu anda AB'nin zirveye davet edildiğini teyit edemem
17:00
Aşılanmış kişilerin Avrupa'da karantina ve maske zorunluluğu olmadan yolculuk yapabilme olasılığı inceleniyor.
16:58
Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısı, kısıtlayıcı tedbirlere dair nihai karar alınmadan tamamlandı.
15:25
Birleşmiş Milletler, tarafların Cenevre’deki zirveye yaratıcılıkla gelmelerini umut ediyor.
15:22
Dr. Loizidis: Devlet hastaneleri, sayısı artan koronavirüs hastalarına hizmet vermek için hazır
15:16
Aşılama portalı 47 ve 48 yaşındaki kişilerin randevu alabilmesi için bu sabah açıldı.
15:09
Vaka sayısındaki patlamanın ardından Kıbrıs’taki epidemiyolojik tablo kırmızı seviyede kalmaya devam ediyor.
15:00
makale 22.04.21
13:41
basın özetleri 22.04.21
13:29
21 Nisan
Papadopulos: Cumhurbaşkanı Çavuşoğlu ile olan ses kaydını yayınlamalı.
17:00
AKEL Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e yönelik eleştirilerde bulundu.
16:59
Tüm haberler

Video on Demand