Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur görüşmeleri öncesi temaslar yoğunlaşmış durumda


Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur görüşmeleri öncesi temaslar yoğunlaşmış durumda.

Gerek Nikos Anastasiadis gerekse Stavros Malas dün, hem seçim bürolarıyla hem de yakın çalışma arkadaşlarıyla toplantılar yaptılar. İki aday, merkez siyasi alandan partilerin liderleriyle de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Aynı zamanda birinci turu geçemeyen adayların seçim bürolarında ve kendilerine destek veren partilerin merkezlerinde de sürekli görüş alış verişleri gerçekleştirildi. Dün, karar merci olan Merkez Komitesi’nin toplantı tarihini belirlemek için DİKO sekreteryası toplandı. Nikolas Papadopulos’un adaylığına destek veren partilerin liderleri de ilk tur sonuçlarını ele aldılar ve bir durum değerlendirmesinde bulundular. Önümüzdeki Pazar günü takınacakları tavır dahil gelecekte birlikte yürüme perspektifini tartıştılar. Bunu EDEK, Dayanışma ve Ekoloji Hareketinin parti yetkili organlarının toplantısı izledi. Yorgos Lillikas’ın seçim bürosu ve Yurttaşlar İttifakı’nda da toplantılar gerçekleştirildi. ELAM ise bugün ikinci tura geçecek iki adaya birer soru listesi gönderecek ve bunlara alacağı yanıta göre tavır belirleyecek.
EDEK
EDEK, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda takınacağı kesin tavrı 2 Şubat Cuma günü belirleyecek. Dün toplanan EDEK Polit Bürosu yaptığı açıklamada Nikolas Papadopulos’un adaylığını destekleyen partilerin seçimlerin ikinci turunda ortak bir tavır alması için olası her tür uğraşıyı ortaya koymada parti başkanına yetki verildiğini duyurdu. Alınacak karar da partinin en yüksek kolektif yönetim organında onaylanacak. EDEK kesin kararını 2 Şubat Cuma günü gerçekleştireceği Merkez Komitesi toplantısında alacak.

EKOLOJİ HAREKETİ
Ekoloji Hareketi- Vatandaşlar İşbirliği seçimlerin ikinci turuna ilişkin kararını Perşembe günü gerçekleştireceği kongresinde alacak. Hareket Polit Bürosu dünkü toplantısında Nikolas Papadopulos’a destek veren güçlerle birlikte hareket etme olgusunun korunması kararı aldı. Hareket tarafından yapılan açıklamaya göre seçimlerin ikinci turunda ne yapılacağına ilişkin kesin karar ise Perşembe günü gerçekleştirilecek kongrede alınacak. Çarşamba ve Perşembe günleri hareketin kayıtlı üyelerinin takınılması gereken tavra ilişkin görüşleri alınacak. Hareketin Perşembe günü gerçekleştireceği kongresinde sandık kurulacak ve oylama yapılacak.

Kaynak: KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:42

Son Haberler

01 Ağustos
Polis, son 24 saatte 72 vatandaş ve 16 iş yeri sahibi hakkında usulsüzlük kaydetti.
16:50
Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Evros sınırında bir Türk'ün açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği haberini yalanladı
16:45
Orman Dairesi Müdürü: Yangın tehlikesi kırmızı alarm seviyesinde bulunuyor.
16:43
Türkiye'nin güneyinde, itfaiyeciler dev yangınları kontrol altına almak için 6 gündür mücadele ediyor.
16:39
Yetişkin nüfusun %65,3'ü aşılanmasını tamamladı.
14:34
Perdios: Ağustos ayındaki turist trafiği Haziran ayına göre biraz daha iyi olacak
14:33
Korniliou: Kıbrıs'ta özgürlük ve barış için Başpiskopos Makarios'un belirlediği yolda devam ediyoruz
14:32
Hristodoulidis: Türkiye'nin yaratmaya çalıştığı oldu bittileri engellemek için çabalar devam ediyor
14:32
AP başkanı Sassoli: Avrupa-Türkiye ilişkileri tarihsel olarak düşük seviyelere ulaştı
14:30
Genel nüfusa ücretsiz hızlı test uygulaması sona erdi
11:37
Bugün yeni sıkılaştırılmıs önlemler uygulamaya giriyor
11:37
Dün 2 can kaybı ve 527 vaka kaydedildi
11:36
Tüm haberler

Video on Demand