Papadopulos ile Malas Cumhurbaşkanı Anastasiadis'i eleştirdiler

Cumhurbaşkanı adayları Nikolas Papadopulos ile Stavros Malas Cumhurbaşkanı Anastasiadis'i Münhasır Ekonomik Bölge'yle ilgili açıklamasında ifade ettiği görüşler nedeniyle eleştieleştirdiler.

Cumhurbaşkanı adayı Nikolas Papadopulos’un seçim bürosu, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in kamuoyu önünde diyalogtan kaçtığı çünkü her konuştuğunda tezlerinin Kıbrıs Cumhuriyeti için ne kadar tehlikeli olduğunun görüldüğü değerlendirmesinde bulundu. Büro, Anastasiadis’in Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi ve Türkiye’nin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarıyla ilgili şüphe belirtmesiyle ilgili dünkü açıklamalarının hem tehlikeli hem de mutlak bir biçimde yanlış olduğuna vurgu yaptı. Papadopulos’un seçim bürosu, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in ortaya koyduğu yaklaşımla özünde Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi’ni taksim ettiğini ve yarısını sahte devlete sunduğunu belirtti. Ortaya koyduğu tavırla Türkiye’yi Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde tahriklerini devama davet ettiğini ve Ankara’ya müdahalelerin Kıbrıslıtürklerin haklarını koruma amacıyla verdiği görüşüne bahane yarattığına vurgu yaptı. Papadopulos’un seçim bürosu Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e bu somut tehlikeli ve yanlış açıklamasını geri çekmesi çağrısında da bulundu.

Stavros MALAS

Cumhurbaşkanı Stavros Malas’ın Seçim Bürosu Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesiyle ilgili dünkü açıklamasını büyük bir siyasi yanlışlık olarak niteledi. Büro Basın Sözcüsü İrini Haralambus söz konusu açıklamanın Cumhurbaşkanı’nın aklında Kıbrıs sorununda federasyondan iki ayrı devletli çözüme bir geçiş anlamına gelmemesi dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının çok tehlikeli ve Kıbrıs sorunu açısından kabul edilemez olduğuna vurgu yaptı. Haralampidu Kıbrıslıtürklerin haklarının hem kişisel düzeyde hem de toplumsal düzeyde sadece işgalin sona ermesi ve ülkenin iki toplumlu iki bölgeli federasyonda yeniden birleşmesiyle korunabileceğine vurgu yaptı.

Kaynak: KRYK

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 13:30

Son Haberler

22 Nisan
Kiprianu: Türk tarafına baskı uygulanması için bahanelerin ortadan kaldırılması gerek
17:03
Peter Stano: Şu anda AB'nin zirveye davet edildiğini teyit edemem
17:00
Aşılanmış kişilerin Avrupa'da karantina ve maske zorunluluğu olmadan yolculuk yapabilme olasılığı inceleniyor.
16:58
Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısı, kısıtlayıcı tedbirlere dair nihai karar alınmadan tamamlandı.
15:25
Birleşmiş Milletler, tarafların Cenevre’deki zirveye yaratıcılıkla gelmelerini umut ediyor.
15:22
Dr. Loizidis: Devlet hastaneleri, sayısı artan koronavirüs hastalarına hizmet vermek için hazır
15:16
Aşılama portalı 47 ve 48 yaşındaki kişilerin randevu alabilmesi için bu sabah açıldı.
15:09
Vaka sayısındaki patlamanın ardından Kıbrıs’taki epidemiyolojik tablo kırmızı seviyede kalmaya devam ediyor.
15:00
makale 22.04.21
13:41
basın özetleri 22.04.21
13:29
21 Nisan
Papadopulos: Cumhurbaşkanı Çavuşoğlu ile olan ses kaydını yayınlamalı.
17:00
AKEL Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e yönelik eleştirilerde bulundu.
16:59
Tüm haberler

Video on Demand