Anastasiadis, Yunanisan Başbakanı Çipras'ı kabul etti.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Cumhurbaşkanı Anastasiadis ile gerçekleştirdiği görüşmede Kıbrıs’taki seçimlerden sonra,

Kıbrıs sorununun çözüm sürecinin yeniden başlaması için bir pencere açılacağına yönelik iyimserlik ifade etti. Atina hükümetinin bu yönde katkı koyacağını sözlerine ekledi. Yunanistan Başbakanı, bugün açılışı yapılan üçlü zirve toplantısını son derece önemli olarak niteledi. Yunanistan ve Kıbrıs’ın bölgedeki güvenlik, barış ve işbirliğinin temel direği olarak tanıtılmasına yönelik ortak stratejinin etkili sonuçlar getirdiğini söyledi. Anastasiadis, Çipras’ı kabul ederek, Kıbrıs’ta bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cumhurbaşkanı ‘Mısır, İsrail, Lübnan gibi ülkelerle çok iyi ilişkiler kurulduğu gibi, Orta Doğu krizi, Suriye problemi veya Kıbrıs sorunu gibi bölgede yaşananlarla mücadelyi hedefleyen bir işbirliği için Ürdün ile de ilişkilerin güçlendirileceğini belirtti.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:43

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand