Sağlık konusunda karşıtlık sürüyor

Sağlık Bakanı Yorgos Pamporidis Tabipler Birliği Başkanı Petros Agatagellu’yu Genel Sağlık Planı’nın onaylanmasını sabote etmeye çalışan kişi olmakla suçladı.

Kurumumuza açıklamalarda bulunan Pamporidis söz konusu yasa tasarısının onaylanması arifesinde Agatagellu AKEL’e oylamanın yapılmaması için somut siyasi bir alandan öneri getirdiğine atıfta bulundu. Pabporidis’e göre Tabipler Birliği başkanı Marinos Şizopulos ve Nikolas papadopulos adına konuştuğunu da söyledi. O zaman diliminde bazılarının ihanet edecek Yuda’yı aradıklarına dikkat çekti. Lefkoşa Genel Hastahanesi’nde Acil Bölümünde var olan sorunlara yönelik eleştirlerin gündeme getirilmesi üzerine de herşeyin sıfırlanmasının ve gerçekleştirlen yapısal değişikliklere gözlerin kapatılmasının mümkün olmadığını belirtti. Bu bölümde sorunların çözülmesi için yapılması gereken herşeyin yapılacağını söyledi.
Bu arada AKEL, Anastasiadis Hükümetinin pratiği, eksiklikleri ve Nikolas Papadopulos’un desteğiyle uygulamaya koyduğu büyük kesintileriyle kamu alanında sağlığı yoğun bakıma soktuğu açıklaması yaptı. AKEL Meclis Grup Sözcüsü Yorgos Lukaidis hastalar için trajik sonuçlar doğuran Lefkoşa Genel Hastanesin de yoğun bakımda tutulduğunu söyledi. Hükümetin kamuda sağlık koşullarını bilerek bu duruma getirdiğini ve Genel Sağlık Planı’nı uygulama perspektifinin altını oyduğunu belirtti. Bu poltikasıyla büyük özel sağlık kuruluşlarının çıkarlarına hizmet ettiğini ve sağlığı ve iyi bir tedaviyi sadece parası olanlara sunduğunu ifade etti. Lukasidis bu arada Stavros Mala'nın cumhurbaşkanlığı seçilmesinin, halk sağlığı sektörünün iyileştirilmesi, Genel Sağlık Planı’nın uygulanması ve herkes için değerli sağlık ürününün korunması için en iyi güvence olduğuna vurgu yaptı.

Kaynak: KRYK

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 20:45

Son Haberler

17 Nisan
Larnaka Belediye Başkanı: Larnaka kazasının Kıbrıs’ın çöplüğü değil.
16:58
Koronavirüse karşı nüfusun aşılanma çabaları, yoğun bir şekilde devam ediyor.
16:55
Ombdusman: Sosyal hizmetler ve polis, 15 yaşındaki Stilyanos’un ölümüyle ilgili cezai ihmail ana faktörleri
15:41
Sağlık Bakanlığı’nın aşılama programı hızlanırken, Kıbrıs’a ulaşan aşı miktarları da aşamalı olarak artıyor.
14:55
Çavuşoğlu, Kıbrıs’ta egemen eşitliğe dayalı iki devletli çözümü yeniden dile getirdi.
14:53
Günden güne sağlık sistemi üzerinde bulunan baskı artıyor.
14:52
Sendikal ve sosyal örgütler erken emekliliğe %12 ceza kesintisi için Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda eylem yaptı.
14:49
Hristodulidis, Dışişleri Bakanları arasında yapılan 4lü görüşmenin sonuçları konusunda memnuniyet ifade etti.
14:46
16 Nisan
Anastasiadis: İki devletin Kıbrıs sorunu çözümünde yeri yok
15:47
Vatandaşlığa geçiş konusunu araştıran soruşturma komitesi ön görüşlerini Başsavcıya sundu
15:46
basın özetleri 16.04.21
13:47
basın özetleri 14.04.21
13:13
Tüm haberler

Video on Demand