Anassa Hotel'in sahiline kurulan sahne kaldırıldı.

Anassa Hotel’in yer aldığı Asprokremno sahilinde gerçekleştirilecek düğün kutlamaları için yapılan müdahale ve sahil üzerindeki çalışmalar,

ilgili birimlerin sorumluluğu birbirine yüklemesine ve yerel faktörlerin sert eleştirilerine neden oldu. Düğün dolayısıyla planlanan konserin gerçekleştirileceği ve sahilde kurulan sahne sabah saatlerinde kaldırıldı. Baf Kaza Yönetimi, otel yönetimine sahneyi sahilden uzaklaştırması için 24 saat vererek, kaldırılmaması durumunda kaldırılması için ekiplerin müdahale edeceği konusunda uyarı yaptı. Alınan bilgilere göre yeni bir planlama yapıldığı ve düğün kutlamalarının gerçekleştirilmesi için sahildeki sahnenin, otel bahçesinde kurulan başka bir sahne ile değiştirildiği belirtildi.

Poli Hrisofu Belediye Başkanı Yotis Papahristofi, Anassa Hotel’in sahilinde gerçekleştirilecek olan düğünün iptal edilmesinin ardından, ekologlara ve çevreci örgütlere sert eleştiriler yönelterek, provokasyon yaptıklarına dair suçlamada bulundu.  Papahristofi, kurumumuza yaptığı açıklamada, çevrecilerin kaplumbağaların yuvalarının bozulması hakkında yalan söylediğini ve esas amaçlarının bölgenin gelişmemesi olduğunu iddia etti. Ayrıca birkaç gün önce kimliği belirsiz kişilerin 4 tekerli motorsikletlerle kaplumbağa yuvalarını bozduğunu ifade ederek, Limni’deki çevrecilerin provokasyon olasılığı hakkında soruşturma yapılması gerektiğini belirtti. Çevrecileri Lara denizindeki kaplumbağa yuvalarından yumurtaları alarak söz konusu bölgeye taşımakla suçladı. Ayrıca sahile içinde kaplumbağa yumurtası olmayan sahte yuvalar yerleştirdiklerini söyledi. Tüm bunların belirli bir ailenin üyeleri tarafından yapıldığını ve aile üyelerinin Su Ürünleri Dairesi’nin eski müdürleri olduğunu ayrıca ailece istihdam edildiklerini savundu. Poli Hrisofu Belediye Başkanı, bu ailenin finanse edildiği Avrupa programı hakkında Sayıştay’dan soruşturma talep edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 21:05

Son Haberler

19 Nisan
basın özetleri 19.04.21
13:54
Referans hastanesindeki en genç hasta 26 yaşındaki bir kadın
13:28
Sağlık Bakanı: Önlemleri sıkılaştırmaya niyetimiz yok
13:23
Kousios: Vatandaşlığa kabullerin% 51,8'inin yasadışı değil düzensiz.
13:22
Silvestros: Ölümcül virüs artık toplumun her tarafına yayıldı
09:58
Dün 3 can kaybı ve 852 yeni vaka kaydedildi
09:57
18 Nisan
Tatar: Cenevre’ye iki devletin egemen eşitliği temelinde iş birliğini içeren yeni vizyonla gideceğim
16:45
Kusios: Önümüzdeki dönemde kısıtlayıcı tedbirlerde daha fazla gevşetme yapılmayacak.
16:44
Hristodulidis: Kıbrıs Rum tarafı olumlu bir sonuç için Cenevre’ye gidecek.
16:42
Kolyu: Paskalya bayramı için kısıtlamaların gevşetilmesi olasılığı konusunda çekinceler var.
16:40
Uluslararası diplomaside soğuk savaş atmosferi bulunmaya devam ediyor
14:11
Nuris: Milletvekili seçimlerinde partilerin oy pusulasındaki isimleriyle ilgili ortaya çıkan sorun çözülmeli
14:00
Tüm haberler

Video on Demand