Anassa Hotel'in sahiline kurulan sahne kaldırıldı.

Anassa Hotel’in yer aldığı Asprokremno sahilinde gerçekleştirilecek düğün kutlamaları için yapılan müdahale ve sahil üzerindeki çalışmalar,

ilgili birimlerin sorumluluğu birbirine yüklemesine ve yerel faktörlerin sert eleştirilerine neden oldu. Düğün dolayısıyla planlanan konserin gerçekleştirileceği ve sahilde kurulan sahne sabah saatlerinde kaldırıldı. Baf Kaza Yönetimi, otel yönetimine sahneyi sahilden uzaklaştırması için 24 saat vererek, kaldırılmaması durumunda kaldırılması için ekiplerin müdahale edeceği konusunda uyarı yaptı. Alınan bilgilere göre yeni bir planlama yapıldığı ve düğün kutlamalarının gerçekleştirilmesi için sahildeki sahnenin, otel bahçesinde kurulan başka bir sahne ile değiştirildiği belirtildi.

Poli Hrisofu Belediye Başkanı Yotis Papahristofi, Anassa Hotel’in sahilinde gerçekleştirilecek olan düğünün iptal edilmesinin ardından, ekologlara ve çevreci örgütlere sert eleştiriler yönelterek, provokasyon yaptıklarına dair suçlamada bulundu.  Papahristofi, kurumumuza yaptığı açıklamada, çevrecilerin kaplumbağaların yuvalarının bozulması hakkında yalan söylediğini ve esas amaçlarının bölgenin gelişmemesi olduğunu iddia etti. Ayrıca birkaç gün önce kimliği belirsiz kişilerin 4 tekerli motorsikletlerle kaplumbağa yuvalarını bozduğunu ifade ederek, Limni’deki çevrecilerin provokasyon olasılığı hakkında soruşturma yapılması gerektiğini belirtti. Çevrecileri Lara denizindeki kaplumbağa yuvalarından yumurtaları alarak söz konusu bölgeye taşımakla suçladı. Ayrıca sahile içinde kaplumbağa yumurtası olmayan sahte yuvalar yerleştirdiklerini söyledi. Tüm bunların belirli bir ailenin üyeleri tarafından yapıldığını ve aile üyelerinin Su Ürünleri Dairesi’nin eski müdürleri olduğunu ayrıca ailece istihdam edildiklerini savundu. Poli Hrisofu Belediye Başkanı, bu ailenin finanse edildiği Avrupa programı hakkında Sayıştay’dan soruşturma talep edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 21:05

Son Haberler

21 Nisan
Anastasiadis&Mitsotakis: Görüşmelerin çerçevesi Güvenlik Konseyi kararları tarafından belirlenmiştir.
16:03
Johnson & Johnson aşısı, yarın veya Pazartesi gününden itibaren Kıbrıs'ta yapılmaya başlanıyor.
16:02
Hristodulidis: Kıbrıs sorununun çözüm temelinin değişmesinin söz konusu değil.
15:49
Koronavirüse karşı aşılama programı hızlandırılıyor.
15:46
Büyük baskı altında bulunan devlet hastanelerindeki durum kritik
15:45
Karagiannis: Durumun daha da kötüye giderse daha katı önlemler alınabilir.
15:44
basın özetleri 21.04.21
12:57
Kıbrıslı Rum yazarlardan 20.04.21
09:58
20 Nisan
basın özetleri 20.04.21
14:07
Polis dün gece meydana gelen cinayeti araştırıyor
12:26
DİSİ başkanı Neofytou Brüksel'de temaslarda bulunuyor
12:25
Kousios: Türk tarafının tavrı BM Genel Sekreterini zayıflatıyor
12:24
Tüm haberler

Video on Demand