Hollanda, tüp gaz dolu otobüsün tespit edilmesiyle alarma geçti.

Hollanda’daki yetkililer, Rotterdam şehrinde, rock müzik konserinin yapılacağı yere yakın bir noktada, içi tüp gaz dolu bir otobüsün tespit edilmesi üzerine kırmızı alarma geçti.

Binlerce kişinin izleyeceği konser iptal edilirken, İspanya plakalı otobüsün şoförü yakalanarak gözaltına alındı. Daha önce terör saldırısı olasılığı konusunda İspanya polisinden bilgi alınmıştı. Rotterdam belediye başkanı, terör tehditi ve araç arasında herhangi bir bağlantının olup olmadığının henüz kesin olmadığını açıkladı. Ayrıca otobüsün şoförünün İspanya kökenli olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Reuter’s haber ajansından alınan bilgilere göre, İspanya’daki adli kaynaklar, göz altındaki şüphelinin geçtiğimiz hafta Barselona’da yaşanan saldırılarla bağlantılı olmadığını gösteriyor. Diğer yandan Guardian gazetesi, Amerika’daki Allah-Las adlı müzik grubunun, isminin Allah’a karşı saygısızlık olarak görüldüğü için Ağustos ayında nefret mesajları aldığı haberine yer verdi. Son alınan bilgilere göre, Rotterdam’daki rock müzik konserinn iptal edilmesine yol açan terör tehdidiyle ilgili soruşturma çerçevesinde iki kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2inci şüpheli 22 yaşındaki Brabant sakini genç sorgulamaya alındı. Daha öncesinde tutuklanan, tüp gaz dolu otobüsün soförü İspanya uyruklu şüpheli hala göz altında bulunyor.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:06

Son Haberler

21 Eylül
Dün 1 can kaybı ve 156 yeni vaka kaydedildi
08:35
Erdoğan ve Guteres bir araya geldi
08:34
Anastasiadis: İstediğim kadar iyimser değilim
08:33
20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Dün 94 yeni vaka kaydedildi
10:18
Dün Baf kazasında çıkan yangın sekiz kilometrekarelik bir alanı yaktı
10:18
Anastasiadis Amerikan-Yahudi Komisyonu İcra Direktörü David Harris'i Kutsal Ayin Düzeni Komutanı Nişanı ile ödüllendirdi
10:17
Anastasiadis Cuma günü Birleşmiş Milletler'in 76. Genel Kurulu'na hitap edecek
10:16
Tüm haberler

Video on Demand