Yunanistan'da yangınlar devam ediyor

Zakintu adasında devam eden yangınlar nedeniyle Belediye Başkanı altı aylık bir süre olağan üstü hal ilan edilmesini istedi.

Atina Haber Ajansına konuşan Belediye Başkanı adaların bu yıl kundakçıların hedefi olduğunu ve dün on farklı alanda yangınla mücadele etme durumunda kaldıklarını söyledi. Ayiu Nikolau Volimon bölgesinde yangın yerleşim yerlerine de ulaştı ve panik yarattı. İtfaiyecilerin zamanında müdahalesiyle daha da kötü durumların ortaya çıkması engellendi. Zakantiyu Belediye Başkanı yangınlarla mücadele için koordinasyon kurulu oluşturdu. Bu arada yangınların nedenleriyle ilgili veri toplamak için Suça Karşı Mücadele Birimi Müdürlüğü’nden bir grup da adaya gitti.
Dün Kerkira’da kentin merkezinde, eski liman yakınında ormanlık alanda da büyük bir yangın çktı. Bölgeye çok sayıda itfaiyeci gönderildi. Gece çıkan şiddetli rüzgar yangının kuru otların bulunduğu alana da yayılmasını getirdi.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras dün yangınlarla ilgili bilgilendirildikten sonra tüm devlet mekanizmasının ve itfaiyenin harekete geçirilmesini istedi. Kişisel twitter hesabından bir açıklama yapan Tsipras “ Bu zor saatlerinde alevlerle mücadele eden insanların, gönüllülerin ve itfaiyecilerin yanlarındayız.” dedi.

Kaynak: KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:07

Son Haberler

21 Eylül
Dün 1 can kaybı ve 156 yeni vaka kaydedildi
08:35
Erdoğan ve Guteres bir araya geldi
08:34
Anastasiadis: İstediğim kadar iyimser değilim
08:33
20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Dün 94 yeni vaka kaydedildi
10:18
Dün Baf kazasında çıkan yangın sekiz kilometrekarelik bir alanı yaktı
10:18
Anastasiadis Amerikan-Yahudi Komisyonu İcra Direktörü David Harris'i Kutsal Ayin Düzeni Komutanı Nişanı ile ödüllendirdi
10:17
Anastasiadis Cuma günü Birleşmiş Milletler'in 76. Genel Kurulu'na hitap edecek
10:16
Tüm haberler

Video on Demand