Larnaka'ya 70 milyon euro'luk kalkınma projesi.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis, Larnaka şehri ve etrafındaki kırsal kesimde, 70 milyonun üzerinde toplam maaliyeti olan, yeni geliştirme ve iyileştirme projelerin başlatıldığını açıkladı.

Anastasiadis, diğer kararların yanı sıra, hükümetin Larnaka’da üniversite fakülteleri oluşturulması, Genel Hastane’nin genişletilmesi ayrıca eski hastanenin binalarının ve tesislerinin tümüyle elden geçirilmesi için aldığı nihai kararlara değindi. Bununla birlikte, Dikelya istikametine yeni yol yapılması, geleneksel belediye pazarı ve Çok Amaçlı Sosyal Refah ve İstihdam Alanı’nın inşa edilmesi ve Belediye Bahçe’sinin genişletilmesi projelerinden bahsetti. Şiddetli yağışlardan kaynaklanan ciddi sorunlarla, kökten mücadele için, sel bariyerleri inşa edilmesi planlanıyor. Ayrıca meydanların genişletilmesi, karayolu ağının iyileştirilmesi, yeni spor, kültürel ve eğitim tesislerinin yapılması ve Larnaka şehrine komşu olan bölgelerdeki sahil şeridinin yapılandırılması da devam ediyor. Cumhurbaşkanı, Larnaka Marinası ve Limanının yanı sıra petrol tesislerinin yerinin değiştirilmesiyle ilgili planların sorunsuzca ilerlediği konusunda güvence verdi. Cumhurbaşkanı Anastasiadis, bu projelerle Larnaka’nın bazı kişilerin iddia ettiği gibi ‘fakir akraba’ olarak nitelendirilemeyeceğini vurguladı. Bu gelişmelerin, Larnaka kazasının hükümetin öncelikleri arasında ön sıralarda bulunduğunun gösterdiğinin altını çizdi. Hükümetin yerel yönetim kurumuna gösterdiği hassasiyete dikkat çekti.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:12

Son Haberler

20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Dün 94 yeni vaka kaydedildi
10:18
Dün Baf kazasında çıkan yangın sekiz kilometrekarelik bir alanı yaktı
10:18
Anastasiadis Amerikan-Yahudi Komisyonu İcra Direktörü David Harris'i Kutsal Ayin Düzeni Komutanı Nişanı ile ödüllendirdi
10:17
Anastasiadis Cuma günü Birleşmiş Milletler'in 76. Genel Kurulu'na hitap edecek
10:16
19 Eylül
Amerikan saldırısında "kazara" öldürülen Afgan sivillerin akrabaları, Washington'un özrünün yetersiz olduğunu söyledi.
15:17
Protaras’ta bir turistin tasarrufunda 33 gram hint keneviri tespit edildi.
15:15
EDEK’te yeni başkanının seçileceği kongreyle ilgili parti içindeki görüş ayrılıkları devam ediyor.
15:15
Tüm haberler

Video on Demand