Ulusal Konsey üyeleri açıklamalarda bulundu

Siyasi parti liderleri Ulusal Konsey toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.


AKEL Genel Sekreteri Andros Kipriyanu dün akşamki Ulusal Konsey toplantısı sonrası yaptığı açıklamada partisinin, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in müzakere pozisyonunu güçlendirecek somut önerilerde bulunduğunu söyledi. Kipriyanu New-York görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunacağına vurgu yaparak Cumhurbaşkanı’na başarılar diledi.
DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Ulusal Konsey’de yaptığı bilgilendirmeyi eksik olarak niteledi ve söz konusu bilgilendirmenin tatmin edici olmadığını söyledi. Kıbrıs sorununda yeni stratejiye gerek olduğunu not ederek Cumhurbaşkanı’nın sürekli tavır değişikliğinin Kıbrısrum tarafının tezlerini maalesef bulandırıp güvensiz kıldığını ileri sürdü.
EDEK Başkanı Marinos Şizopulos New-York’taki üçlü görüşmenin arkasında tuzaklar olabileceği uyarısında bulundu. Şizopulos bunun için EDEK’in Cumhurbaşkanı’nın müzakere pozisyonlarını güçlendirecek ve kendisine Kıbrısrum tarafını zora sokacak ve daha da ötesi kendisine sorumluluk yüklenmesini getirebilecek her tür olası tuzaktan kaçmasına yardımcı olacak somut önerilerde bulunduğunu ifade etti.
DİSİ Başkanı Averof Neofitu ve Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas dün akşamki Ulusal Konsey toplantısı sonrası açıklama yapmadı. DİSİ Başkanı Neofitu daha sonra twetter hesabından yaptığı açıklamada ülkenin iyiliği için Cumhurbaşkanı’na başarılar diledi. Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas ise twetter hesabından yaptığı açıklamada Ulusal Konsey üyelerinin New-York görüşmesi sona erene dek herhangi bir eleştiride bulunmama tahhüdünde bulunduklarını belirtti ve kendisinin buna uyacağını ifade etti. Ekoloji Hareketi Başkanı Yorgos Perdikis de Cumhurbaşkanı’na iyi yolculuklar dilerken açıklama yapmama taahhüdüne uyacağını belirtti.

Kaynak: KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:17

Son Haberler

18 Haziran
Sağlık Bakanı halkı aşı olmaya davet etti
13:49
Cumhurbaşkanı omurgasından küçük bir ameliyat geçirdi
13:48
Lefkoşa kritik Avrupa Birliği zirvesi öncesi yoğun diplomatik çalışmalar yürütüyor
13:47
Stefanou: Cumhurbaşkanı içerik değil imajla lgileniyor
13:46
Yorgiyadis: Her bakan ihtiyaç olduğu sürece görev yapar
13:44
Sağlık Bakanı Cumhurbaşkanı Anastasiadis'e Sağlık Bakanlığı görevinden ayrılma niyetini dile getirdi
13:43
Viktoras Papadopoulos: Cumhurbaşkanı önümüzdeki hafta hükümetin yeni yapısını açıklayacak
13:42
basın özetleri 18.06.21
13:08
Dendias: Yunanistan Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümü reddediyor
09:27
Anastasiadis Yoliti'nin istifasını kabul etti
09:26
Yoliti Cumhurbaşkanı Anastasiadis'e istifa mektubunu sundu
09:25
Dün 65 yeni koronavirüs vakası kaydedildi
09:24
Tüm haberler

Video on Demand