Ulusal Konsey üyeleri açıklamalarda bulundu

Siyasi parti liderleri Ulusal Konsey toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.


AKEL Genel Sekreteri Andros Kipriyanu dün akşamki Ulusal Konsey toplantısı sonrası yaptığı açıklamada partisinin, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in müzakere pozisyonunu güçlendirecek somut önerilerde bulunduğunu söyledi. Kipriyanu New-York görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunacağına vurgu yaparak Cumhurbaşkanı’na başarılar diledi.
DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Ulusal Konsey’de yaptığı bilgilendirmeyi eksik olarak niteledi ve söz konusu bilgilendirmenin tatmin edici olmadığını söyledi. Kıbrıs sorununda yeni stratejiye gerek olduğunu not ederek Cumhurbaşkanı’nın sürekli tavır değişikliğinin Kıbrısrum tarafının tezlerini maalesef bulandırıp güvensiz kıldığını ileri sürdü.
EDEK Başkanı Marinos Şizopulos New-York’taki üçlü görüşmenin arkasında tuzaklar olabileceği uyarısında bulundu. Şizopulos bunun için EDEK’in Cumhurbaşkanı’nın müzakere pozisyonlarını güçlendirecek ve kendisine Kıbrısrum tarafını zora sokacak ve daha da ötesi kendisine sorumluluk yüklenmesini getirebilecek her tür olası tuzaktan kaçmasına yardımcı olacak somut önerilerde bulunduğunu ifade etti.
DİSİ Başkanı Averof Neofitu ve Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas dün akşamki Ulusal Konsey toplantısı sonrası açıklama yapmadı. DİSİ Başkanı Neofitu daha sonra twetter hesabından yaptığı açıklamada ülkenin iyiliği için Cumhurbaşkanı’na başarılar diledi. Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas ise twetter hesabından yaptığı açıklamada Ulusal Konsey üyelerinin New-York görüşmesi sona erene dek herhangi bir eleştiride bulunmama tahhüdünde bulunduklarını belirtti ve kendisinin buna uyacağını ifade etti. Ekoloji Hareketi Başkanı Yorgos Perdikis de Cumhurbaşkanı’na iyi yolculuklar dilerken açıklama yapmama taahhüdüne uyacağını belirtti.

Kaynak: KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:17

Son Haberler

24 Haziran
Basın Özetleri 24.06.2021
14:28
Temas Takip ekibi başkanı: Önümüzdeki günlerde vaka sayısının ikiye katlanmasını bekliyoruz
13:35
Kıbrıs'a girişlerde AB dijital sertifikası kullanılabilecek
13:34
Kıbrıs'da Hint koronavirüs mutasyonu artan bir eğilim gösteriyor
13:33
Jean-Pierre Lacroix, dört günlük bir ziyaret için bugün Kıbrıs'a geliyor.
13:31
Yunanistan'da şırı kalabalık olmayan dış mekanlarda koruyucu maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı
10:11
Anastasiadis'in eksikliğinde Bakanlar Kurulu toplantısına Meclis Başkanı Annita Dimitriou başkanlık edecek
10:10
Avrupa Konseyi'nin niyeti Doğu Akdeniz'deki gerilimi azaltılmasını memnuniyetle karşılamak
10:09
Cumhurbaşkanı Anastasiadis Brüksel'de
10:08
Dün 167 yeni vaka kaydedildi
10:07
23 Haziran
Türk sahil güvenlik gemisi Kıbrıslı balıkçı teknesini taciz etti!
14:21
Sağlık Bakanlığı dün kaydedilen vakalar konusunda endişeli
14:19
Tüm haberler

Video on Demand