Ulusal Konsey üyeleri açıklamalarda bulundu

Siyasi parti liderleri Ulusal Konsey toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.


AKEL Genel Sekreteri Andros Kipriyanu dün akşamki Ulusal Konsey toplantısı sonrası yaptığı açıklamada partisinin, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in müzakere pozisyonunu güçlendirecek somut önerilerde bulunduğunu söyledi. Kipriyanu New-York görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunacağına vurgu yaparak Cumhurbaşkanı’na başarılar diledi.
DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Ulusal Konsey’de yaptığı bilgilendirmeyi eksik olarak niteledi ve söz konusu bilgilendirmenin tatmin edici olmadığını söyledi. Kıbrıs sorununda yeni stratejiye gerek olduğunu not ederek Cumhurbaşkanı’nın sürekli tavır değişikliğinin Kıbrısrum tarafının tezlerini maalesef bulandırıp güvensiz kıldığını ileri sürdü.
EDEK Başkanı Marinos Şizopulos New-York’taki üçlü görüşmenin arkasında tuzaklar olabileceği uyarısında bulundu. Şizopulos bunun için EDEK’in Cumhurbaşkanı’nın müzakere pozisyonlarını güçlendirecek ve kendisine Kıbrısrum tarafını zora sokacak ve daha da ötesi kendisine sorumluluk yüklenmesini getirebilecek her tür olası tuzaktan kaçmasına yardımcı olacak somut önerilerde bulunduğunu ifade etti.
DİSİ Başkanı Averof Neofitu ve Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas dün akşamki Ulusal Konsey toplantısı sonrası açıklama yapmadı. DİSİ Başkanı Neofitu daha sonra twetter hesabından yaptığı açıklamada ülkenin iyiliği için Cumhurbaşkanı’na başarılar diledi. Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas ise twetter hesabından yaptığı açıklamada Ulusal Konsey üyelerinin New-York görüşmesi sona erene dek herhangi bir eleştiride bulunmama tahhüdünde bulunduklarını belirtti ve kendisinin buna uyacağını ifade etti. Ekoloji Hareketi Başkanı Yorgos Perdikis de Cumhurbaşkanı’na iyi yolculuklar dilerken açıklama yapmama taahhüdüne uyacağını belirtti.

Kaynak: KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:17

Son Haberler

22 Eylül
86 yaş ve üzerindeki kişilere üçüncü doz aşı verme çalışmaları başladı
13:31
Blinken ve Çavuşoğlu bir araya geldi
13:30
basın özetleri 22.09.21
13:29
36 yaşındaki jinekolog tutuklandı
13:29
Anastasiadis Elpidoforos görüşmesi iptal edildi
13:28
Dün 117 yeni vaka kaydedildi
09:01
Erdoğan: Kıbrıslı Türkler tarafından önerilen yeni çözüm vizyonunu desteklemeye devam edeceğiz
08:59
Hristodoulidis Hindistan, Filistin ve Gambiya'dan mevkidaşları ile görüşmeler gerçekleştirdi
08:58
Anastasiadis - Guteres görüşmesi yaratıcı bir atmosferde gerçekleşti
08:56
21 Eylül
86 yaş üstü vatandaşlara üçüncü doz aşılar yarın yapılmaya başlanacak
13:50
Dendias AB Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'nin son suçları hakkında bilgi verdi
13:49
Ersin Tatar egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü politikasını açıklamak için New York'a gitti
13:48
Tüm haberler

Video on Demand