4 yaşındaki kız çocuğu maskeli kişilerce kreşin önünden kaçırıldı

Bu sabah saat 8 sularında, kreşe gitmek için annesinin arabasından inen 4 yaşındaki kız çocuğu, yüzü maskeli kişiler tarafından kaçırıldı.

Maskeli kişiler, siyah renkli Range Rover marka plakaları olmayan cipe binerek olay yerinden uzaklaştı. Polisten alınan bilgilere göre, geçmişte çocuğun babası tarafından kaçırılmak istendiği belirtildi. 2016 yılının Şubat ayında çocuğunu kaçırmaya çalışan baba, Ayos Dometios barikatında polis tarafından durdurulmuştu. Aynı kaynaktan alınan bilgilere göre, Norveçli babanın, çocuğun vasiyetini alan Kıbrıslı Rum anne ile ayrılmasından sonra, çocuğu kaçırmak için plan yaptığı bildirildi.

 Kıbrıs Cumhuriyeti’ne bağlı güvenlik güçleri, karadan, denizden ve havadan harekete geçerek 4 yaşındaki çocuğu arıyor. Polis Genel Müdürü Andreas Angelidis, kurumumuza yaptığı açıklamada, tüm güvenlik güçlerinin hazır bulunduğunu ve çocuğun yanında kaçıran kişileri için arama çalışması başlattığını belirtti. Ayrıca araştırmaların genişletilmesi için polis personeline destek çağrıldığını açıkladı. Polis yetkilileri çocuğun fotoğrafını yayınlarken olayla ilgili bilgiye sahip olan kişilere yardım çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Anastasiadis, kişisel facebook hesabında çocuğun fotoğrafını paylaştı. Marie Eleni Grimsrud adındaki kız çocuğunun kumral ve mavi gözlü olduğu belirtildi. Milli Muhafız Ordusu, Birleşmiş Milletler ve Kıbrıs’taki İngiliz üsleri de arama çalışmalarına katılıyor. Alınan bilgilere göre olay yerinde çocuk kıyafetleri ve ayakkabıları tespit edildi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:22

Son Haberler

03 Ağustos
Yunanistan'da bir kadın cinayeti daha!
16:02
Basın Özetleri 03.08.2021
14:02
Dimitriadis Limasol Limanı'ndaki grevin yakında sona ereceği yönündeki umudunu dile getirdi
13:38
Stylianou: Pazar günü hızlı testlerle ilgili yaşanan sorun bekleniyordu
13:37
Avrupa Pediatri Akademisi Başkanı: Çocukların aşı yaptırması gerekiyor
13:36
Anastasiadis: Ankara işbirliği yapmıyor, BM kararlarını uygulamıyor ve oldu bittiler yaratmak için her yolu deniyor
13:35
Dün 4 can kaybı ve 493 yeni vaka kaydedildi
10:11
02 Ağustos
Basın Özetleri 02.08.2021
13:59
İseyek: Eczanelerde durum yakında normalleşecek
12:52
Referans Hastanesi doldu
12:51
Harilaou: Önümüzdeki günlerde covid koğuşlarındaki hasta sayısında kademeli bir azalma olacak
12:50
Polis Pediatri derneğine yönelik tehditleri soruşturuyor
12:49
Tüm haberler

Video on Demand