Cumhurbaşkanlığı adaylarından açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis, ikinci görev süresi için adaylık başvurusunu yaparak, bugüne kadar başarılanların rastlantı olmadığını belirtti.

Bugüne kadar elde edilen başarıların, öncelikle toplumsal ortakların işbirliği ve halkın fedakarlıklarının yanı sıra, hükümet oluşumundaki kolektif eylemin sonucu olduğunu ifade etti. Bugüne kadar başarılan herşeyin temelinin, bir sonraki 5 yılın vizyonu üzerine oturtulduğunu vurguladı. Bu vizyonun da, Kıbrıs’ın özgür, gerçekten bağımsız tam bir Avrupa ülkesi olmasını arzu ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı bir sonraki dönemde, ılımlı bir siyasi atmosferin hüküm sürmesi yönündeki dileğini ifade ederek, seçimlerden sonraki günde herkesin ülkenin iyiliği için birlik halinde olması gerektiğini kaydetti.


Cumhurbaşkanlığı adayı Stavros Malas, halkın kendini seçmesi durumunda, Kıbrıs sorunu çözüm müzakerelerinin yeniden başlayacağına ve devletin ekonomik ve sosyal politikasının yeniden planlanacağına yönelik söz verdi. Toplumun mesajlarını ve endişelerini dinlediğini söyleyerek, tüm Kıbrıslıların cumhurbaşkanı olarak çalışacağı konusunda güvence verdi. Malas ‘Çünkü bizi birleştiren iktidar koltukları değil, yarınımız ve Kıbrısımızdır’ dedi. Ayrıca, kurumlara saygı duyarak, entrika ve yolsuzlukla mücadele hedefiyle, ülkede bulunan tüm siyasi alanlardaki ve toplumsal tabakalardaki en iyi zihinleri kullanacağını vurguladı.

Nikolas Papadopulos, 2018 yılının değişim, güvenirlik ve herşeyden önce ülkeye ölgürlük getirmesi dileğinde bulundu. Önerdiği yeni stratejiyle, entrika ve yolsuzlukla mücadele edileceğini, sosyal devletin güçleneceğini ve Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına paralel olarak, Kıbrıs ekonomisinin kalkınacağını yeniden dile getirdi. Papadopulos, değişim güçlerinin önerilerinin yeni gelişmeler getireceğine dikkat çekerek, kendi adaylığını destekleyenlerin, başarısızlığa uğrayan politikaların sonlanmasını ve halkın itibarını yeniden kazanmasını isteyen, toplumun büyük bir çoğunluğunu oluşturduğunu söyledi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Şubat 2021 - 20:46

Son Haberler

08 Mayıs
Pazartesi yeniden faaliyete geçecek olan mağazalarda hazırlıklar son hızda devam ediyor.
16:26
Sağlık Bakanlığı, kalabalık toplanan yerlerde safe pass gösterilmesi zorunluluğuyla ilgili açıklama getirdi.
16:25
AB üyesi devlet ve hükümetlerin liderleri, on üç maddelik bildirgeyi kabul etti.
16:24
Anastasiadis: Avrupalı ​​ortaklar, Türkiye'nin çözüm önerisinin kabul edilmesinin mümkün olmadığını düşünüyor.
16:21
DİKO Başkanı: Hükümetin pandemi yönetimi hayal kırıklığı.
16:21
AKEL'den partilerin oy pusulasında yer alacak isimleriyle ilgili hükümete ve DİSİ’ye eleştiri
16:19
3 hafta önce aşının ilk dozunu yaptıran çalışanlar, her hafta hızlı test yaptırma zorunda olmayacak.
15:34
Polis, covid-19’a karşı alınan tedbirlerin ihlal edildiği 162 usulsüzlük kaydetti.
15:34
Eğitim Bakanı, devlet okulların yapılacak bir dizi değişikliği açıkladı.
15:32
Avrupa Komisyonu Başkanı: Aşılardaki patentlerin askıya alınması, aşı tedarikleriyle ilgili sorunu çözmeyecek
14:14
07 Mayıs
anket 07.05.21
14:12
çevreden 07.05.21
14:10
Tüm haberler

Video on Demand