Fedonos'un yeni imalarına polisten cevap geldi.

Baf Belediye Başkanı Fedonas Fedonos, dün verdiği ifadede, Kıbrıs’ta faaliyet gösteren çetelerle ilişkisinden dolayı, polis tarafından bilinden 10’dan fazla kişinin ismini verdi.

Fedonos, kurumumuza yaptığı açıklamada, kasıtlı olarak ya da beceri yetersizliğinden dolayı, bazı olayların örtbas edildiğine yeniden dile getirdi. Eski bir ifadesinde, soruşturma yapılmadığını ve üstüne üstelik olayla ilgisi olan kişilere bilgi verildiğini ifade etti. Polisin, kişileri ve olayları bilmesine rağmen, çetelerin ortadan kaldırılması ve suç olaylarının aydınlanması için, etkin bir şekilde hareket etmemesini sorguladığını söyledi. Baf Belediye Başkanı, annesinin arabasına düzenlenen bombalı saldırıya değinerek, saldırganların hedefinin, Noel günü aile içinde telaş yaratma ve herhangi bir şikayette bulunmayı düşünen kişilere mesaj gönderme olduğunu belirtti. Fedonos, daha öncesinde kişisel tehdit almadığını alla bazı kişilerin kendisine yaklaşarak sadece dikkatli olması için uyarı yaptığını söyledi. Ayrıca kendisi ve aile bireyleri için ekstra güvenlik önlmeleri alındığı konusunda güvence verdi.


Polis, Baf Belediye Başkanı’nın, bazı çetelerin örtbas edilmeye çalışılmasıyla ilgili açıklamalarını bir kez daha kesin bir şekilde reddetti. Polis Basın Sözcüsü Vekili Stelyos Stilyanu, söz konusu olayın gereken ciddiyetle ele alındığını açıkladı. Stilyanu ‘İşimizi çok iyi yaptığımızı ayrıca, sabırla ve metodlu bir şekilde çalıştığımızı kanıtladık’ dedi. Polis teşkilatının, herhangi bir olayın soruşturmasında yasa dışı hareket edemeyeceğini vurgulayarak, basit bir şüphenin, mahkemede kanıt sayılacak bir tanıklığa dönüşmesi için zorlu çalışmanın gerekli olduğuna dikkat çekti. Fedonas Fedonos’un annesine yönelik yapılan bombalı saldırı hakkında ise, herhangi bir sonuç çıkarılması için erken olduğunu ifade etti.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 20:46

Son Haberler

11 Mayıs
basın özetleri 11.05.21
13:25
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 11.05.21
13:22
Rusya'da okula silahlı saldırı: 11 ölü
12:35
Hizmet alımı ile çalışan öğretmenler süresiz greve gidiyor
12:35
Koronavirüslü hastaların sayısında azalma var
12:34
Gençler aşılanmak için ilgi gösterdi
12:33
Eğlence merkezi sahipleri safe-pass uygulamasında değişiklik istiyor
12:32
AB komisyonu ve üye devletlerin Astrazeneca'ya karşı temyiz başvurusunun duruşması bugün başlıyor
09:02
Aşı portalı bugün 27 ve 28 yaşlarındaki kişiler için açıldı
09:01
Dün 1 can kaybı ve 276 yeni vaka kaydedildi
08:59
10 Mayıs
Silvestros: 3 kabuslu haftadan sonra artık uygun temas takibi yapılabiliyor
13:41
Kokkinos: Safe-pass uygulaması altı ila sekiz haftalık bir geçiş dönemi için geçerli olacak
13:40
Tüm haberler

Video on Demand