Bangladeş'te saldırı: saldırganlarla birlikte 26 ölü

Bangladeş’in başkenti Dhaka’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sabah saat 8 sularında, 2 polis memurunun ve 6 cihatçının hayatını kaybetmesiyle ve tüm esirlerin özgür bırakılmasıyla sona erdi.

Operasyon, cihatçıların özellikle diplomatların ve yabancı uyruklu kişilerin gittiği restorana gerçekleştirdiği saldırıdan yaklaşık 10 saat sonra başladı. Ordu temsilcisi, durumun tam olarak kontrol altında olduğunu açıkladı. Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina, 13 esirin serbest bırakıldığını fakat tüm esirlerin kurtarılamayarak bazı kişilerin hayatını kaybettiğini belirtti. Alınan bilgilere göre, saldırganların dün geceden beri restoranda 20 kişiyi esir aldıklarını ve kısa bir süre önce tutuklanan Mücahiddinlerin liderinin serbest bırakılmasını talep ettikleri belirtildi. Olay yerinde bulunan bir polis ise, restorana girerken, güvenlik güçlerinin kurşun ve el bombası yağmuruyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.   

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Bangladeş’in başkenti Dhaka’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sabah saat 8 sularında, 2 polis memurunun ve 6 cihatçının hayatını kaybetmesiyle ve tüm esirlerin özgür bırakılmasıyla sona erdi. Operasyon, cihatçıların özellikle diplomatların ve yabancı uyruklu kişilerin gittiği restorana gerçekleştirdiği saldırıdan yaklaşık 10 saat sonra başladı. Ordu temsilcisi, durumun tam olarak kontrol altında olduğunu açıkladı. Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina, 13 esirin serbest bırakıldığını fakat tüm esirlerin kurtarılamayarak bazı kişilerin hayatını kaybettiğini belirtti. Alınan bilgilere göre, saldırganların dün geceden beri restoranda 20 kişiyi esir aldıklarını ve kısa bir süre önce tutuklanan Mücahiddinlerin liderinin serbest bırakılmasını talep ettikleri belirtildi. Olay yerinde bulunan bir polis ise, restorana girerken, güvenlik güçlerinin kurşun ve el bombası yağmuruyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 22:11

Son Haberler

22 Ekim
Yabancı işadamlarına terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilen Azeri’nin davasıyla ilgili yeni bir tutuklama daha geldi
13:29
Sabahın erken saatlerinde Tillyria'daki Kato Pyrgos sahilinde 41 göçmen bulundu
13:29
Weber: Pandora Belgeleri'nde adı geçen kişilerin masumiyet karinesine saygı gösterilmesi gerekiyor
13:27
Atina'dan Ankara'nın tehditlerine cevap geldi
13:26
Basın Özetleri 22.10.2021
13:13
ABD'li milletvekileri Biden yönetimini Türkiye'ye askeri teçhizat satmamaya çağırıyor
08:49
Dün 144 yeni vaka kaydedildi
08:48
AB liderler zirvesinde bugün göç konusu ele alınacak
08:47
21 Ekim
Ankara Doğu Akdeniz'de ipleri germeye devam ediyor
13:43
Nautical Geo araştırmalarına bugün devam ediyor
13:42
Mısır'da trafik kazası: 19 kişi hayatını kaybetti
13:41
Atina'da Kıbrıslı öğrencilerin oturduğu kafeteryaya yapılan saldırıda bir Kıbrıslı öğrenci yaralandı
13:40
Tüm haberler

Video on Demand