Bangladeş'te saldırı: saldırganlarla birlikte 26 ölü

Bangladeş’in başkenti Dhaka’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sabah saat 8 sularında, 2 polis memurunun ve 6 cihatçının hayatını kaybetmesiyle ve tüm esirlerin özgür bırakılmasıyla sona erdi.

Operasyon, cihatçıların özellikle diplomatların ve yabancı uyruklu kişilerin gittiği restorana gerçekleştirdiği saldırıdan yaklaşık 10 saat sonra başladı. Ordu temsilcisi, durumun tam olarak kontrol altında olduğunu açıkladı. Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina, 13 esirin serbest bırakıldığını fakat tüm esirlerin kurtarılamayarak bazı kişilerin hayatını kaybettiğini belirtti. Alınan bilgilere göre, saldırganların dün geceden beri restoranda 20 kişiyi esir aldıklarını ve kısa bir süre önce tutuklanan Mücahiddinlerin liderinin serbest bırakılmasını talep ettikleri belirtildi. Olay yerinde bulunan bir polis ise, restorana girerken, güvenlik güçlerinin kurşun ve el bombası yağmuruyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.   

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Bangladeş’in başkenti Dhaka’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sabah saat 8 sularında, 2 polis memurunun ve 6 cihatçının hayatını kaybetmesiyle ve tüm esirlerin özgür bırakılmasıyla sona erdi. Operasyon, cihatçıların özellikle diplomatların ve yabancı uyruklu kişilerin gittiği restorana gerçekleştirdiği saldırıdan yaklaşık 10 saat sonra başladı. Ordu temsilcisi, durumun tam olarak kontrol altında olduğunu açıkladı. Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina, 13 esirin serbest bırakıldığını fakat tüm esirlerin kurtarılamayarak bazı kişilerin hayatını kaybettiğini belirtti. Alınan bilgilere göre, saldırganların dün geceden beri restoranda 20 kişiyi esir aldıklarını ve kısa bir süre önce tutuklanan Mücahiddinlerin liderinin serbest bırakılmasını talep ettikleri belirtildi. Olay yerinde bulunan bir polis ise, restorana girerken, güvenlik güçlerinin kurşun ve el bombası yağmuruyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 22:11

Son Haberler

01 Ekim
Cumhurbaşkanı Anastasidis: Kıbrıs Cumhuriyeti'nin amacı caydırıcı gücünü güçlendirmek.
16:53
Yunanistan Milli Savunma Bakanı: Kıbrıs sorununa adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulunması hedefleniyor.
16:52
Savunma Bakani: Ülkenin kurtuluş mücadelesi sürerken, savunma zırhının güçlendirilmesi devam ediyor.
16:50
14 mültecinin bulunduğu yeni bir tekne, bugün sabaha karşı Mağusa kazasındaki deniz bölgesine yanaştı.
16:49
9 adet tek kullanımlık plastik ürünün satışı bugünden itibaren yasaklanıyor.
16:48
Mitsotakis: Devlet bütçeleri tek başına enerji konusundaki belirsizliğin yükünü taşıyamayacak
16:46
Birleşmiş Milletler, Kıbrıs'a göç sorunuyla ilgili yardım sağlama olasılığını değerlendirecek.
16:45
30 Eylül
basın özetleri 30.09.22
14:43
Baf'da bir fabrikada yangın çıktı
13:48
Son 1 haftada covid kaynaklı 2 ölüm
13:46
Koulias: Genel Sağlık Sistemi’nin doğrudan Sağlık Bakanlığı'na bağlı olacağı bir yasa tasarısı meclise sunulacak
13:46
Yunan hükümeti NATO ve AB'ye mektup gönderecek
13:45
Tüm haberler

Video on Demand