Britanya Başbakanı David Cameron istifasını sundu.

Birleşik Krallığın Avrupa Birliği’nden çıkma kararı dünya çapında şaşkınlık yarattı. Sonuçların açıklanmasının ardından Britanya Başbakanı David Cameron istifasını sundu.

Cameron, önümüzdeki hafta durumun istikrara kavuşması için elinden geleni yapacağını vurgulayarak, Ekim ayına kadar yeni bir liderlik ve Başbakan’a gerk olduğu yönünde görüş bildirdi. Başbakan Cameron, farklı bir yol seçen bir ülkenin lideri olamayacağını söyledi ve sonucun sorumluluğunu alarak istifasını açıkladı. Cameron, Muhafazalar Parti’nin Ekim ayındaki toplantısına kadar görevinde kalacak. Cameron’un yerini alacak en güçlü adaylardan biri, eski Londra Belediye Başkanı ve Britanya’nın Avrupa Birliği’nden çıkmasının en güçlü savunucularından biri olan, Boris Johnson olarak görünüyor.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Birleşik Krallığın Avrupa Birliği’nden çıkma kararı dünya çapında şaşkınlık yarattı. Sonuçların açıklanmasının ardından Britanya Başbakanı David Cameron istifasını sundu. Cameron, önümüzdeki hafta durumun istikrara kavuşması için elinden geleni yapacağını vurgulayarak, Ekim ayına kadar yeni bir liderlik ve Başbakan’a gerk olduğu yönünde görüş bildirdi. Başbakan Cameron, farklı bir yol seçen bir ülkenin lideri olamayacağını söyledi ve sonucun sorumluluğunu alarak istifasını açıkladı. Cameron, Muhafazalar Parti’nin Ekim ayındaki toplantısına kadar görevinde kalacak. Cameron’un yerini alacak en güçlü adaylardan biri, eski Londra Belediye Başkanı ve Britanya’nın Avrupa Birliği’nden çıkmasının en güçlü savunucularından biri olan, Boris Johnson olarak görünüyor.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 22:12

Son Haberler

21 Eylül
86 yaş üstü vatandaşlara üçüncü doz aşılar yarın yapılmaya başlanacak
13:50
Dendias AB Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'nin son suçları hakkında bilgi verdi
13:49
Ersin Tatar egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü politikasını açıklamak için New York'a gitti
13:48
basın özetleri 21.09.21
13:07
Dün 1 can kaybı ve 156 yeni vaka kaydedildi
08:35
Erdoğan ve Guteres bir araya geldi
08:34
Anastasiadis: İstediğim kadar iyimser değilim
08:33
20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Tüm haberler

Video on Demand