Parti liderleri sandık başı açıklamaları

 

Siyasi paerti liderleri bugün oylarını kullanırken açıklamalarda bulundular.

AVEROF

DİSİ Başkanı Averof Neofitu halkın bugün oy verirken Kıbrıs’ta istikrarı güçlendireceğinden emin olduğunu söyledi. Bugünün demokrasinin ve vatandaşların günü olduğunu belirten Neofitu, herkesin vereceği oyla ülkenin bundan sonra izleyeceği süreci belirleyeceğine dikkat çekti. Yarından itibaren de hep birlikte işgalden kurtulmuş ve ekonomi için sağlam temeller oluşturulmuş daha iyi bir Kıbrıs için çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaptı. 

ANDROS DİLOSİ
AKEL Genel Sekreteri Andros Kipriyanu bugün oyunu kullanırken yaptığı açıklamada herkese, üst düzey siyasi bir kültüre sahip olunduğunu gösterir bir biçimde demokrasi şölenine uygun tavır takınma çağrısında bulundu. Seçimlere katılmayarak hiçbir şeyin değiştirilemeyeceğini belirtirken tersine katılarak ülkenin ileri götürülmesine katkı sağlanacağı görüşünü savundu. Andros Kipriyanu yarının hem Kıbrıs sorununda hem de sosyo-ekonomik sorunlarda Kıbrıs ve Kıbrıs halkı için umut veren bir perspektif için başlangıç olmasını diledi.
NİKOLAS
DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos bugünün halkın günü olduğunu söyledi. “Bugün sadece bir protesto günü olamaz” diyen Papadopulos herkesin sorumluluğunu ve üzerine düren görevi üstlenmesini istedi. Son olarak da bugünün Kıbrıs’ı ileri götürmek için başlangıç günü olmasını diledi.
ŞİZOPULOS DİLOSI
EDEK Başkanı Marinos Şizopulos vatandaşların bugün iradelerini ortaya koymak ve yeni Meclis’in bileşenini belirlemek için ilk söz hakkına sahip olduklarını söyledi. Bu konuda herkesin sorumluluğunu üstlenmesini istedi. Şizopulos halkın gerek Kıbrıs sorununda gerekse ekonomide tüm konularda var olan beklentilerinin yeni Meclis’te temsilinin sağlanması dileğinde de bulundu.
PERDİKİS
Ekoloji Hareketi Başkanı Yorgos Perdikis oyunu kullanırken yaptığı açıklamada vatandaşların Meclis’e her tür çıkar ilişkisinden uzak namuslu ve vatandaşların hakları için mücadele edecek kişileri göndermelerini arzuladığını söyledi. Perdikis önümüzdeki yılların zor yıllar olacağı tespiti yaparak sıradan vatandaşların haklarının çok daha fazla savunulmasına gerek duyulacağına dikkat çekti. Kıbrıs ve Kıbrıs vatandaşlarının daha iyi bir geleceği hak ettiklerini ve yarının bugünden başladığını belirtti.
LİLLİKAS
Yurttaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas bugünün eleştirel bir yaklaşımla, özgür bir iradeyle kendisini Meclis’te temsil edecek olanları seçmeye davet edilen vatandaşların günü olduğunu söyledi. Lillikas ülke yönetiminde kendilerinin de söz hakkı olması için seçmenlere oy kullanma çağrısında bulundu. Yaşam kalitesinin, Meclisin niteliğinin ve ülkenin geleceğinin vatandaşların seçimlere katılımı sonucu belirleneceğine dikkat çekti.

Editör: M. Hasan

Kaynak: KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 22:26

Son Haberler

13 Mayıs
Hükümet Sözcüsü: AKEL'in tepkilerinin sebebi, siyasi entrika ve çıkarlar.
16:46
20 yaş ve üzeri kişiler, kişisel doktorlarından AstraZeneca aşısını yaptırabilir.
16:44
Kiprianu: AKEL’in yüksek seçim kuruluna gitmekten başka seçeneği kalmadı
16:39
basın özetleri 13.05.21
14:34
İsrailliler ve Filistinliler arasındaki şiddet olayları hız kesmeden devam ediyor.
13:49
Rusya Dışişleri Bakanı ve BM Genel Sekreteri’nin görüştüğü konular arasında Kıbrıs sorunu da yer aldı.
13:44
Aşılama portalı bugün kapalı kalacak.
13:40
Kıbrıs’taki özgür bölgelerde son 24 saatte 2 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
13:38
12 Mayıs
basın özetleri 12.05.21
14:29
Tsioutis: Nüfusun büyük bir kısmına 3. doz yapılabilir
13:34
Ben Gurion Hava alanına inmesi beklenen iki uçak Larnaka'ya yönlendirildi
08:17
Netanyahu: Hamas beklemediği bir darbe alacak
08:16
Tüm haberler

Video on Demand