Ankara'da yaşanan bombalı saldırı sonucu 28 ölü var

Ankara’nın merkezinde yaşanan bombalı saldırı nedeniyle, Türkiye’deki güvenlik güçleri harekete geçti. Ölü sayısı 28’e ulaşırken, 60’tan fazla yaralı bulunuyor.

Genelkurmay Başkanlığı askeri lojmanlarının ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın bulunduğu bölgede yaşanan patlamanın hedefinin askeri personel taşıyan otobüsler olduğu belirtildi. İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi temsilcisi, saldırının terör eylemi olduğunu açıkladı. Güvenlik güçlerinden alınan bilgilere göre, ilk göstergelerin, saldırının arkasında PKK’nın bulunduğuna işaret ettiği bildirildi. Ayrıca katliamdan sonra güvenlik yetkilileri, aynı bölgede şüpheli bir paket içinde patlayıcı madde tespit etti. Dün gece geç saatlerde Türk Yayın kurulu, saldırıyla ilgili yayın yasağı ilan etti.


Ankara’da yaşanan patlama sonucu Azerbaycan ziyaretini iptal eden Türkiye Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan, sert bir mesaj gönderdi. Türkiye’nin herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde, kendini savunma hakkını kullanması için, her zamankinden daha kararlı olduğunu vurguladı. Ankara hükümetinin, piyonlara ve onların arkasındaki güçlere sert bir mesaj vereceğini söyledi. Türkiye Cumhurbaşkanı, terör örgütlerini kullanarak ülkeyi ve halkı hedefinden uzaklaştırmayı düşünen kişilerin, haksız olduklarını göreceklerini ifade etti.


Birçok kişinin hayatını kaybettiği kanlı saldırıdan sonra Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, mülteci sorunu hakkında görüşmeye katılacağı Brüksel ziyaretini iptal etti. Avusturya’nın düzenlediği görüşmeye, Avrupa Birliği üye ülkeler arasında, Türkiye’den daha fazla mülteci kabul etmek için hazır olduğunu açıklayan 11 ülkenin temsilcilerinin katılacağı belirtildi.
 

Editör: Bahar Yandaş
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 22:46

Son Haberler

17 Eylül
basın özetleri 17.09.21
15:36
Nouris: Yerel seçimlerin ertelenmesi son derece önemli bir karar
13:38
Pelekanos: Guterres'in amacı iki tarafın niyetlerini araştırmak
13:37
Cumhurbaşkanı Anastasiadis: Denizcilik sektörü Kıbrıs için gerçekten değerli bir varlık olduğunu kanıtladı
09:01
Dün 1 can kaybı ve 124 yeni vaka kaydedildi
09:00
Meclis Genel Kurulu yerel seçimlerin ertelenmesini kararlaştırdı
08:59
New York'da Kıbrıs sorunu ile ilgili üçlü görüşme gerçekleştirilecek
08:59
EU MED zirvesi bugün Atina'da gerçekleştiriliyor
08:56
16 Eylül
Fransa'da sağlık sektöründe aşı zorunluğuna uymayan çalışanlar uzaklaştırıldı
12:59
Elektrik fiyatlarında indirime ilişkin açıklamalar bekleniyor
12:58
Yerel seçimleri erteleme konusu Meclis'de görüşülüyor
12:57
New York'da üçlü görüşme olasılığı artıyor
12:56
Tüm haberler

Video on Demand