Neofitu: Hükümetin uyguladığı ekonomi politikanın sonuçları kaos yaratır açıklaması yapanları yalanladı

DİSİ Başkanı Averof Neofitu Hükümetin uyguladığı ekonomi poltikasının sonuçlarının Kıbrıs’ta kaos açıklaması yapanları yalanladığını söyledi.

 

Partisinin gençlik örgütü NEDİSİ’nin kongresinde konuşan Neofitu Kıbrıs’ın dışta en iyimser analizcilerin beklentilerini de aşan bir başarı sağladığına vurgu yaptı. Hükümetin olumlu çalışmalarının Avrupa’da da kabul gördüğünü, Kıbrıs’a olan güveninin hem içte hem de dışta sürekli olarak arttığının altını çizdi. Neofitu konuşmasında Kıbrıs sorununda ise adanın yeniden birleşmesinin herkesin yaşam borcu olduğunu söyledi. “Bunun pratiğe dönüşmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Gençlerin üstlendikleri girişimlerle işgalle uzlaşmadıklarını ortaya koyduklarını da belirtti ve “ korkuyu yenebileceğinizi ve umuda yol açtığınızı gösteriniz.” dedi.
NEDİSİ kongresi çerçevesinde DİSİ Başkanı Averof Neofitu ile Toplumcu Demokrasi Partisi Başkanı Cemal Özyiğit bir görüşme gerçekleştirdiler. Neofitu görüşme sonrası yaptığı açıklamada Özyiğit ile Kıbrıs soırununda bugünkü durumu ele alıp Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi ortak vizyonunu paylaştıklarını söyledi. İki liderin Kıbrıs sorununda halkın tümü için bir umut ve gelecek perspektifi yaratacak üzerinde anlaşmaya varılmış bir çözüm uğraşılarına destek verdiklerini de ifade etti.
Toplumcu Demokrasi Partisi başkanı Cemal Özyiğit de Mustafa Akıncı’nın Kıbrıstürk toplum liderlğine seçilmesiyle yeni bir dönemin başladığına ve dünyanın Kıbrıslıtürkleri müzakere masasında samimi bir biçimde müzakere eder gördüğüne dikkat çekti.

Editör: M. Hasan

Kaynak:KRYK

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 23:30

Son Haberler

23 Haziran
Türk sahil güvenlik gemisi Kıbrıslı balıkçı teknesini taciz etti!
14:21
Sağlık Bakanlığı dün kaydedilen vakalar konusunda endişeli
14:19
Siyasi partiler hükümet değişikliklerini değerlendirdi
14:18
Kousios: Geniş kabul gören hükümetin kurulmamasından Cumhurbaşkanı sorumlu değil
14:16
çevre 23.06.21
13:32
basın özetleri 23.06.21
13:31
ABD Dış İlişkiler Senatosu ABD ile Yunanistan arasındaki savunma işbirliği tasarısını onayladı
08:25
Meclis komitelerindeki son durum bugün belli olacak
08:24
Cumhurbaşkanı bugün Brüksel'e gidiyor
08:24
Dün 122 yeni vaka kaydedildi
08:23
22 Haziran
Bugün Cumhurbaşkanı Anastasiadis tarafından hükümet değişikliğine gidilmesi bekleniyor.
11:51
Jane Holl Lute, yeni bir temas turu gerçekleştirmek için Kıbrıs'ta bulunuyor.
11:49
Tüm haberler

Video on Demand