Yunanistan - Kurumlar müzakereleri özelleştirmeler konusuyla başladı

Yunanistan hükümetinin kurumlarla gerçekleştirdiği müzakereler, özelleştirmeler konusuyla başladı. Aynı zamanda Ekonomi ve Maliye Bakanlarının, kurumların başkanlarıyla yapmış olduğu 5 saatlik görüşmede, yeni konular ve askıda bekleyen sorunlar olduğu vurgulandı.

Kurumumuzun muhabirinin verdiği bilgilere göre, kurumsal konular, 50 milyar euro’luk Yeni Özelleştirme Fonu, bankaların yeniden sermayelendirilmesi, bütçeyle ilgili boyutlar ve onların orta vadeli gelişimleri gibi konuların incelendiği belirtildi. Buna paralel olarak, 100 bin euro’nun üzerindeki hesaplarda ‘traşlama’ yapılmasını öngören yen yapılandırma direktifinin tam olarak uygulamaya geçmesinden önce sermayelendirmenin tamamlanması hedefiyle bankaların dayanıklılık testi başlıyor. Alınan bilgilere göre Atina Borsası’nın tekrardan açılması konusundaki bakanlık kararının Pazartesi günü verilmesi bekleniyor.

Editör: Bahar Yandaş
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Yunanistan hükümetinin kurumlarla gerçekleştirdiği müzakereler, özelleştirmeler konusuyla başladı. Aynı zamanda Ekonomi ve Maliye Bakanlarının, kurumların başkanlarıyla yapmış olduğu 5 saatlik görüşmede, yeni konular ve askıda bekleyen sorunlar olduğu vurgulandı. Kurumumuzun muhabirinin verdiği bilgilere göre, kurumsal konular, 50 milyar euro’luk Yeni Özelleştirme Fonu, bankaların yeniden sermayelendirilmesi, bütçeyle ilgili boyutlar ve onların orta vadeli gelişimleri gibi konuların incelendiği belirtildi. Buna paralel olarak, 100 bin euro’nun üzerindeki hesaplarda ‘traşlama’ yapılmasını öngören yen yapılandırma direktifinin tam olarak uygulamaya geçmesinden önce sermayelendirmenin tamamlanması hedefiyle bankaların dayanıklılık testi başlıyor. Alınan bilgilere göre Atina Borsası’nın tekrardan açılması konusundaki bakanlık kararının Pazartesi günü verilmesi bekleniyor.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 23:32

Son Haberler

24 Haziran
Basın Özetleri 24.06.2021
14:28
Temas Takip ekibi başkanı: Önümüzdeki günlerde vaka sayısının ikiye katlanmasını bekliyoruz
13:35
Kıbrıs'a girişlerde AB dijital sertifikası kullanılabilecek
13:34
Kıbrıs'da Hint koronavirüs mutasyonu artan bir eğilim gösteriyor
13:33
Jean-Pierre Lacroix, dört günlük bir ziyaret için bugün Kıbrıs'a geliyor.
13:31
Yunanistan'da şırı kalabalık olmayan dış mekanlarda koruyucu maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı
10:11
Anastasiadis'in eksikliğinde Bakanlar Kurulu toplantısına Meclis Başkanı Annita Dimitriou başkanlık edecek
10:10
Avrupa Konseyi'nin niyeti Doğu Akdeniz'deki gerilimi azaltılmasını memnuniyetle karşılamak
10:09
Cumhurbaşkanı Anastasiadis Brüksel'de
10:08
Dün 167 yeni vaka kaydedildi
10:07
23 Haziran
Türk sahil güvenlik gemisi Kıbrıslı balıkçı teknesini taciz etti!
14:21
Sağlık Bakanlığı dün kaydedilen vakalar konusunda endişeli
14:19
Tüm haberler

Video on Demand