Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras gerçek müzakerelerin şimdi başladığını söyleyerek kreditörlere Yunan hükümetinin baskılara ve şantajlara boyun eymeyeceğini belirtti.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras gerçek müzakerelerin şimdi başladığını söyleyerek kreditörlere Yunan hükümetinin baskılara ve şantajlara boyun eymeyeceğini belirtti. Yunan borcu düzenlenmeden hiçbir anlaşma imzalamayacağını da sözlerine ekledi.

Siriza Meclis Grubu’nda konuşan Aleksis Çipras uluslararası kreditörlerine suçlamada bulunarak Yunan hükümetini rezil etmeyi arzuladıklarını ifade etti. Yunan hükümetinin elde edilecek sonuçlar temelinde değerlendirileceğini dile getirdi. Aynı zamanda Avrupa’nın da kendi ayaklarını kurşun sıkmaktan vaz geçip ve kendi vücudunu yaralamayı bırakıp, ileri adım atıp atmayacağına bağlı olarak değerlendirileceğine vurgu yaptı. Yarın yapılacak Yurogrup toplantısına dikkat çekerek hükümetinin yunan halkından kemer sıkma politikalarını sonlandırması için görev aldığını söyledi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 23:44

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand