Cumhurbaşkanı Anastasiadis, çözüm bulunması için çaba harcandığını açıkladı.


Cumhurbaşkanı Anastasiadis, görüşmelerden sonra Cumhurbaşkanlığı sarayına dönüşünde en kısa sürede çözüm bulunması için çaba harcandığını açıkladı. Bugünkü görüşmede iki liderin de müzakerecilerin, tüm konularda görüş birlikleri ve ayrılıklarını kayda geçirerek önemli bir iş çıkardıkları konusunda hemfikir olduklarını da söyledi.

Cumhurbaşkanı, bu durumun iki lidere 29 Haziran’da özlü müzakerelerin başlaması için müzakerecilere biribirlerine bağlı başlıklar üzerinde çalışmaları direktifi vermesi fırsatı yarattığına vurgu yaptı. Eida’nın dün ifade etmiş olduğu iyimserlikle ilgili sorulara Cumhurbaşkanı, herkesin hüküm süren olumlu ortam ve ortaya konulan çalışma ile başarılı bir sonuç alınacağına dair ihtiyatlı iyimserliğe sahip olduğunu yanıtını verdi. Söz konusunu başarının dialog sürecine bağlı olduğunu da ifade etti. Diyaloğun liderlerin seçeceği birbirine bağlı başlıkların müzakeresi ile gerçekleşeğine de dikkat çekti.  

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 23:44

Son Haberler

06 Temmuz
PEO Genel Sekreteri, dün asgari ücretle ilgili yapılan toplantının sonuçları konusunda hayal kırıklığı ifade etti.
13:53
Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, asgari ücretle ilgili sendikal örgütlerle fikir ayrılığı yaşandığını teyit etti.
13:52
Dün açık kalp ameliyatı olan Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı'nın sağlık durumunun sabit olduğu bildirildi.
13:51
Bakanlar Kurulu, 8 Temmuz’dan itibaren kapalı alanlarda koruyucu maskenin yeniden zorunlu olmasına karar verdi.
13:49
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin taslak raporlarında, Kıbrıs sorunundaki esaslı diyalog eksikliğinden bahsedildi.
13:46
basın özetleri 06.07.22
13:20
Ukrayna Genelkurmay Başkanı'nın ülkeden çıkma yasağı açıklaması, sert tepkilere neden oldu.
09:48
Amerika hükümeti, F-16'ların Türkiye’ye satılmasıyla ilgili Senato’nun Dış İlişkiler Komitesi ile çatışma noktasına geldi.
09:47
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan-İtalya ilişkilerinde gerilim yaratmaya çalışıyor.
07:56
05 Temmuz
Polis, Oroklini’de yaşanan cinayete teşebbüs olayı hakkında soruşturma başlattı.
13:55
Polis dün gece saat 11 sularında Akaki’de meydana gelen 2’inci bir cinayete teşebbüs olayıyla ilgili soruşturma başlattı.
13:50
basın özetleri 05.07.22
13:46
Tüm haberler

Video on Demand