M.Valls, Shengen anlaşması hakkında uyarıda bulundu

Fransa Başbakanı Manuel Valls, bugün gerçekleştirilecek olan, İçişleri Bakanları zirvesi hakkında, Avrupa’nın sınırlarını koruma konusundaki sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda, Shengen sisteminin, şüpheyle karşılanabileceğine dair, fikir beyan etti.

Paris’te yaşanan saldırıların faillerinden bazılarının, Fransa’ya gizlice sızmak için, mülteci krizinden faydalandığını savundu. Valls, Fransız hükümetinin, katliamın faillerinden biri olan, Salah Abdelslam’ın Fransa’da veya Belçika’da mı olduğunu ve bu kişilerle ilişkisi olan başka kişilerin var olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti. Tehditin var olmaya devam edeceğini, Avrupa’ya gelebilecek başka teröristlerin de var olduğunun bilindiğini ve bu sebeple uyanık olunması gerektiğini vurguladı.


Editör: Bahar Yandaş
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Fransa Başbakanı Manuel Valls, bugün gerçekleştirilecek olan, İçişleri Bakanları zirvesi hakkında, Avrupa’nın sınırlarını koruma konusundaki sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda, Shengen sisteminin, şüpheyle karşılanabileceğine dair, fikir beyan etti. Paris’te yaşanan saldırıların faillerinden bazılarının, Fransa’ya gizlice sızmak için, mülteci krizinden faydalandığını savundu. Valls, Fransız hükümetinin, katliamın faillerinden biri olan, Salah Abdelslam’ın Fransa’da veya Belçika’da mı olduğunu ve bu kişilerle ilişkisi olan başka kişilerin var olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti. Tehditin var olmaya devam edeceğini, Avrupa’ya gelebilecek başka teröristlerin de var olduğunun bilindiğini ve bu sebeple uyanık olunması gerektiğini vurguladı.

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 23:07

Son Haberler

20 Eylül
Kıbrıslı Rum gazetecilerden makaleler 20.09.21
14:08
Avgorou'da ölümlü kaza: 30 yaşındaki Panayotis Evangelou hayatını kaybetti
13:51
Atina Erdoğan'ın Mitsotakis ile bir araya geleceği yönündeki açıklamasını yalanladı
13:50
Stefanou: New York'ta yapılacak üçlü toplantı için beklentilerin yüksek değil
13:49
basın özetleri 20.09.21
13:20
Dün 94 yeni vaka kaydedildi
10:18
Dün Baf kazasında çıkan yangın sekiz kilometrekarelik bir alanı yaktı
10:18
Anastasiadis Amerikan-Yahudi Komisyonu İcra Direktörü David Harris'i Kutsal Ayin Düzeni Komutanı Nişanı ile ödüllendirdi
10:17
Anastasiadis Cuma günü Birleşmiş Milletler'in 76. Genel Kurulu'na hitap edecek
10:16
19 Eylül
Amerikan saldırısında "kazara" öldürülen Afgan sivillerin akrabaları, Washington'un özrünün yetersiz olduğunu söyledi.
15:17
Protaras’ta bir turistin tasarrufunda 33 gram hint keneviri tespit edildi.
15:15
EDEK’te yeni başkanının seçileceği kongreyle ilgili parti içindeki görüş ayrılıkları devam ediyor.
15:15
Tüm haberler

Video on Demand