Anastasiadis: finansal güçlenme ekonomik gelişme için gerekli

Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, finansal güçlenmenin, kendi başına bir amaç oluşturmadığını, fakat ekonomik gelişme ve iş pozisyonları açılması için, sağlıklı koşullar yaratılmasında, aracı görevi gördüğünü belirtti.

Dün akşam saatlerinde, Engomi’deki devlet fuarı alanında, yeni Vatandaş Hizmet Merkezinin açılış törenine katılan Anastasiadis, hükümetin çabaları ardından kamu maliyesinin normalleştiğini ve bu gelişmenin, kısa bir süre önce meclise sunulan bütçe hesaplamalarından da belli olduğunu ifade etti. Bu yıl gözlenen ilerlemenin sabitleşerek, işsizlik ve kimsenin gözmezden gelemeyeceği hoşnutsuzluk gibi temel problemlerle başa çıkılması için, gereken koşulları yaratacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Anastasiadis, aynı zamanda, ekonominin rekabet gücünü yeniden kazanması için, girişimciliğe ve yenilikçiliğe yatırırım yapılmasına gerek olduğuna dikkat çekti.


Cumhurbaşkanı Anastasiadis, hükümetin, Vatandaş Hizmet Merkezlerinin kapasitesini ve işlevselliğini günden güne arttırarak, bürokrasi ve ademi merkeziyet sorunlarına, modern bir şekilde yanıt verdiğini belirtti. Hamu hizmetinin, gerçekten de bazı durumlarda, yasalar, yönetmelikler ve birçok devlet çalışanında görülen, kanunlara aşırı riayet etme alışkanlıkları gibi konularda,  sorunlar yaşadığını ifade etti. Bu saptama sebebiyle, hükümete tüm Kamu Hizmetini yatay olarak tamamen değiştiren, daha geniş çaplı bir reform programının uygulanmasını dayatıldığını kaydetti.

 

Editör: Bahar Yandaş
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Son Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 23:11

Son Haberler

22 Ekim
Yabancı işadamlarına terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddia edilen Azeri’nin davasıyla ilgili yeni bir tutuklama daha geldi
13:29
Sabahın erken saatlerinde Tillyria'daki Kato Pyrgos sahilinde 41 göçmen bulundu
13:29
Weber: Pandora Belgeleri'nde adı geçen kişilerin masumiyet karinesine saygı gösterilmesi gerekiyor
13:27
Atina'dan Ankara'nın tehditlerine cevap geldi
13:26
Basın Özetleri 22.10.2021
13:13
ABD'li milletvekileri Biden yönetimini Türkiye'ye askeri teçhizat satmamaya çağırıyor
08:49
Dün 144 yeni vaka kaydedildi
08:48
AB liderler zirvesinde bugün göç konusu ele alınacak
08:47
21 Ekim
Ankara Doğu Akdeniz'de ipleri germeye devam ediyor
13:43
Nautical Geo araştırmalarına bugün devam ediyor
13:42
Mısır'da trafik kazası: 19 kişi hayatını kaybetti
13:41
Atina'da Kıbrıslı öğrencilerin oturduğu kafeteryaya yapılan saldırıda bir Kıbrıslı öğrenci yaralandı
13:40
Tüm haberler

Video on Demand